Zobacz temat
 Drukuj temat
Zimowe okienko 2018/19
Pawel Bonik
Wygląda na to, że jedyne transfery w wykonaniu Napoli, to te "wychodzące". A przecież plany zakupowe były całkiem ciekawe. W niedawnej ankiecie mogliśmy wybierać z grona kilku graczy, o których mówiło się w kontekście naszego klubu. Postawiliśmy na Lozano, ale swoich zwolenników mieli choćby Barella, Lobotka czy Chiesa. No i co? I nic! Pierwszeństwo przy transferze Piątka? Dobre sobie. Cavani? Zapomnijmy.

Oczywiście nie ma sensu kupować dla samej zasady, lepiej kupić raz a dobrze, niż ściągać jakiś złom. Ale póki co, nie sprowadzamy nikogo. A tu naprawdę prosi się o kogoś na środek obrony, nie wspominając nawet o coraz większej dziurze w linii pomocy.

Mike
Zgadzam się. Carlo rozważniej rotuje składem, więc każdy miał szansę pogrania, co dla każdego jest ważne. Ale odszedł Rog, lada chwila może się potwierdzić w 100% transfer Hamsika i zwyczajnie może zabraknąć zawodników (podobnie było w zeszłym sezonie z napadem, gdy grał jeden wyeksplatowany Mertens nie mając nikogo na zastępstwo. Pamiętam, że nawet Callejon się zgłaszał, że może grać na dzięwiątce). Mam nadzieję, że nam się to do lata czkawką nie odbije. A wtedy już koniecznie trzeba ściągnąć piłkarzy i to konkretnych.

Arczi
Odnoszę wrażenie, że każde zimowe okienko transferowe w wykonaniu Napoli nie przynosi wielkich zmian. W ostatnim sezonie też mówiło się o różnych nazwiskach (min. Zinchenko, Castillejo) finalnie nikt nie przyszedł. Tym razem też będziemy musieli poczekać na transfery do lata.

Trochę żałuje, że nie powalczyliśmy o Piątka. Polski duet napastników mógłby się sprawdzić zarówno w Napoli jak i w reprezentacji. Tak jak kiedyś Lewandowski, Błaszczykowski i Piszczek. Grając w reprezentacji mieli takie momenty, że rozumieli się bez słów. Grali na pamięć i przynosiło to dobre efekty.

Mike
Duet Milik i Piątek to fajny pomysł i myślę, że by się sprawdził, ale chyba nie w Napoli. Carlo raczej nie wypuszczałby ich razem. Piątek to typowa dziewiątka i nigdzie indziej nie zagra. Arek myślę, że jest bardziej wszechstronny i raczej nadawałby się też np na skrzydło, ale wystawiany jest na pozycję wykańczającego akcję, nawet jak gra w jednej linii z Insigne/Mertensem. Gdyby obaj byli w klubie, raczej byliby swoimi zmiennikami jeden do jednego. Wydaje mi się, że Napoli to nie jest klub skrojony pod styl Piątka

darros
Obyśmy latem sprowadzili kogoś ciekawego.Budżet nie powinien być taki niski,bo jak podliczyć fundusze za zajęcie czołowego miejsca w lidze+dochody z fazy grupowej LM+ ok 20 mln euro za Hamsika+ dochody z LE,to sumując to wszystko może wyjść z 60 mln.Jeżeli kogoś sprzedamy -Roga ,Maksimowica to będzie ze 100 mln do dyspozycji. Nie wiem jak wy,ale ja na zimowe okienko się nie nastawiałem.Wiadomo,ze lewa obrona wymagała wzmocnienia,ale ew transferem byłbym pozytywnie zaskoczony.

Pawel Bonik
Okazuje się, że temat Hirvinga Lozano jest aktualny. Przyszedłby pewnie w letnim okienku. Trzymam kciuki za taką transakcję.

Hasys
Raczej w zimowym okienku nie dzieje się zbyt wiele. Zresztą to nie jest najlepszy czas na transfery. Zdecydowanie lepiej jest kupować w letnim okienku. No i tutaj będzie kilka transferów potrzebnych. Chyba najważniejsze pozycje to środkowy obrońca oraz jakiś pomocnik (przynajmniej do rotacji).

Co do Piątka. Napoli na ogół kreuje sporo sytuacji, a Piątek w tej formie wykańcza wszystko. Pewnie dawałby sporo bramek. No ale nie widzę grania Milikiem i Piątkiem równocześnie w Napoli. To nie jest nasz styl zdecydowanie.
Całe szczęście, że Arkadiuszo jest w formie i strzela ostatnio jak na zawołanie Z przymrużeniem oka
Jedynie martwi, że zespół jako całość ostatnio ma zadyszkę. Oby jak najszybciej z tego wyszli chłopaki.

Pawel Bonik
No i błyskawicznie może się zemścić kunktatorstwo i odkładanie transferów do lata. Niewykluczone, że do końca sezonu wypadł ze składu Albiol. Niby wraca do zdrowia Chiriches, ale wiemy, jak długo może potrwać odzyskiwanie pełnej dyspozycji i formy po takiej przerwie. Wygląda więc na to, że Koulibaly'emu będzie stale towarzyszył Maksimovic. Bo przecież Luperto nawet u lubiącego dawać wszystkim szanse Ancelottiego zagrał w tym sezonie tylko w czterech meczach.

To może być poważny problem. Jeśli myślimy o wygraniu Ligi Europy, to właśnie spadają szanse na to trofeum. Z jednym, nawet fantastycznym, środkowym obrońcą daleko nie zajedziemy.

Połączony z luty 09 2019 23:55:00:
W meczu z Fiorentiną Maksimovic pokazał, że potrafi zagrać bardzo dobrze. Na wszelki wypadek już teraz przepraszam go za obniżanie wartości drużyny z powodu jego obecności na boisku. Może kontuzja Albiola to będzie dobra okazja, żeby Serb udowodnił, że nie jest tylko zapchajdziurą. No a na ławce już siedział Chiriches. Może jakoś to pociągną do końca sezonu, chociaż i tak liczę na powrót Albiola.
Edytowane przez Pawel Bonik dnia 10-02-2019 00:55

Przejdź do forum:
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
X czy Y
Gry forumowe
100551 281 Raskol
02-04-2019 09:58
5 ulubionych piłkarzy
Gry forumowe
76997 67 Raskol
02-04-2019 09:46