Zobacz temat
 Drukuj temat
Hejt na Napoli
Mike
Witam wszystkich, chciałbym poruszyć temat, nad którym już od dawna myślałem.
Z tego co się orientuję, sporo z was jest kibicami Napoli od wielu lat, więc może macie na to szersze spojrzenie. Chodzi mi o hejt na Napoli i podkreślam słowo hejt, bo nie chodzi mi o choć szczątkowo konstruktywną krytykę. 95% z tego bierze się oczywiście od kibiców Juve.

Wiem, co powiecie, w końcu to normalne w piłce, no i mówimy o dwóch najbardziej rywalizujących drużynach. W dodatku we Włoszech to ma jeszcze inne podteksty (bogata Północ vs biedne Południe). Ok, wiemy jacy są neapolitańczycy i znamy wszystkie akcje ze znienawidzeniem Higuaina itd. Ale skąd tyle jadu u polskich kibiców, gdzie możemy brać pod uwagę tylko czysto sportową rywalizację? Nie wiem, czy znacie stronkę na fb "Typowa Serie A". Musiałem odlajkować po kilku tygodniach obserwowania. Abstrahując od bardzo stronniczych adminów, to komentarzy zupełnie nie da się czytać. Wszędzie jad, wszędzie szydera, co chwilę komentarze ile to tam na minusie w Neapolu, jak tam z trofeami, co tam u napletów/śmieciarzy, jak bardzo śmierdzi w mieście itd. Takie komentarze mają najwięcej poparcia. Przykład: post, że Marek Hamsik oficjalnie odszedł do Chin. Komentarz: znudziło mu się zdobywanie pucharów. Z kolei hejtów w drugą stronę nie ma zupełnie, więc nie wiem co ich tak frustruje.
Lubią też kibice Juve wchodzić na posty fanpejdżów Napoli i losowo komentują, popisując się swoją inteligencją, pisząc o merdach, ile brakuje nam punktów.

Moje pytanie: skąd to się bierze? Mają tą swoją bezpieczną przewagę w lidze, zdobywają tytuł po tytule, to co ich tak boli w Napoli, skoro niby zupełnie im nie zagrażamy? Bardziej logiczne by było, gdyby to właśnie fani Napoli bez sensu obrażali Juve z bezsilności, może zazdrości. Ale właśnie tego, wydaję mi się, nie ma jeśli chodzi przynajmniej o polskich fanów.
Co uważacie? Chętnie poznam wasze zdanie, może po prostu się mylę i wcale takiego hejtu nie ma, a może też spotkaliście się z czymś takim?

Pawel Bonik
Nie znam tej strony, o której wspominasz. I pewnie nie poznam, skoro taka ciekawa Z przymrużeniem oka

Zjawisko, o którym wspominasz, to chyba norma na różnego rodzaju stronach kibicowskich, chociaż równie dobrze można byłoby powiedzieć, że to jest powszechne w całym internecie. Pełno jest frustratów i kretynów, którzy mogą się w ten sposób wyżyć, komuś naubliżać, po prostu w jakiś pokrętny sposób czują się dzięki temu lepiej.

Dlaczego tak widoczni są kibice Juventusu? Myślę, że to może wynikać z faktu, że ten klub ma ich po prostu więcej. Wiadomo, historia, trofea, teraz świetna passa w Serie A, Ronaldo w składzie itd. Nie twierdzę, że to efekt wyłącznie sukcesów, chociaż wiadomo, że nie brakuje kibiców zwycięskich drużyn, którzy podążają tam, gdzie są zwycięstwa. To jest widoczne zwłaszcza wśród kibiców z innych krajów, którzy nie są związani z danym klubem przez miejsce urodzenia czy zamieszkania, rodzinne tradycje itd.

No a skoro kibiców więcej, zwłaszcza tych przypadkowych, tymczasowych, to i musi być proporcjonalnie więcej kretynów.

Mike
Chyba masz rację, im więcej kibiców, tym większa szansa, że będą tam jacyś kretyni. Efekt przyjścia CR, kolejne zdobywane z rzędu tytuły, no i "wiernych kibiców zwycięskich drużyn" coraz więcej.

Swoją drogą, tamta stronka naprawdę nie prezentuje żadnego poziomu. Z ciekawości wszedłem tam sobie po meczu Atleti z Juve. Tym razem pojawiły się drobne szydery z przegranych, głównie kibiców Interu. I teraz ci sami fani juve, którzy dzień w dzień naśmiewają się z innych, pełni oburzenia mówią, jak tak można hejtować, że powinniśmy wspierać włoskie drużyny w Europie, pytają jak tam inne nasze drużyny w pucharach, że szczury wylazły z nor i szydzą Szeroki uśmiech Cudowna hipokryzja, naprawdę już nie żałuję, że przestałem obserwować tę stronkę

darros
Też znam te stronę.Tam dominują ''kibice'' Juve i Milanu,którzy tylko czekają by dopiec największym rywalom-nam i interowi . Szkoda sobie zawracać głowę takimi stronami i piszącymi na nich osobami.Argument sportowy zawsze najbardziej ich ucisza.

Hasys
Paweł ma rację. To jest powszechne w całym internecie. Zawsze znajdzie się zgraja frustratów, czy innych trolli, którym sprawia to przyjemność.

A dlaczego głównie Juve. A bo mają najwięcej kibiców. Są od lat na fali, a to przyciąga całą masę małolatów i frajerów. To jest tak jak z kibicami hiszpańskich potęg (Real, Barca). Tak również jest ich od zawalenia. My jesteśmy zespołem niszowym, więc u nas i o takich frajerów trudniej (przy pewnie też się znajdą).

Uważam, że wśród kibiców każdej drużyny znajdziemy wartościowe osoby to rozmowy , sporów czy też nabijania się i szydery z przeciwników (ale takiej na poziomie). Tylko zazwyczaj im bardziej drużyna jest na topie tym mniejszy procent takich osób w grupie kibiców (trudniej na nich trafić). Taka już kolej rzeczy. Sam byłem przez lata w MUSC Poland to miałem okazję poobracać się z środowiskach kibicowskich i zobaczyć jak to wygląda Pokazuje język

Pawel Bonik
A może znacie jakieś sensowne strony dotyczące Serie A, gdzie można spokojnie podyskutować z kibicami innych drużyn, zamiast śledzić wymianę "argumentów" między zakompleksionymi idiotami?

Hasys
Osobiście nie znam, ale bardzo chętnie poznam Szeroki uśmiech
Pewnie trzebaby było poszukać po jakiś w miarę zamkniętych forach Pokazuje język Albo chociaż nieco ograniczonych. Bo na tych dużych i ogólnodostępnych będzie ciężko pewnie.

Przejdź do forum:
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
X czy Y
Gry forumowe
144588 281 Raskol
02-04-2019 09:58
5 ulubionych piłkarzy
Gry forumowe
116871 67 Raskol
02-04-2019 09:46
Sezon 2018/19