Napoli pokonuje Chelsea 3:1

W pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów SSC Napoli pokonało Chelsea u siebie 3:1. Gole zdobyli Ezequiel Lavezzi, Edison Cavani oraz Juan Mata.

Pierwsze trafienie padło ze strony gości. w 27. minucie Juan Mata po błędzie Paolo Cannavaro strzelił z 8. metra w siatkę. Jedenaście minut później Ezeqiel Lavezzi zapunktował trafieniem z przed pola karnego. W ostatnich minutach tego spotkania Edison Cavani zdobył bramkę, dzięki której Napoli wysunęło się na prowadzenie.

Po przerwie w 65. minucie Cavani po ominięciu barmkarza gości dośrodkował i znów Ezeqiel Lavezzi zdobył bramkę dla gospodarzy. W 82. minucie Azzuri mięli jeszcze szansę na zdobycie bramki. Maggio strzelał już do pustej bramki, ale niezwykłym refleksem popisał się Ashley Cole, który wybił piłkę zanim wpadła do siatki.

Mecz rewanżowy Napoli z Chelsea zagra w Londynie czternastego marca 2012 roku.