Roma 2:2 Napoli: Trzecie miejsce!

SSC Napoli na Stadio Olimpico zremisowało z AS Romą 2:2. Zdobywcami goli byli: Zuniga, Cavani, Marquinho oraz Simplicio. Azzurri są trzecie w tabeli, ale Lazio, Inter i Udinese nie zagrali jeszcze swoich meczy. Należy liczyć na zwycięztwo Udinese w meczu przeciwko Lazio i porażkę Interu z Ceseną.

Pierwsza połowa nie dostarczała wielu emocji. Dopiero w 41. minucie padł gol. Wtedy to Marquinho zdobył gola i Roma prowadziła 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Już trzy minuty po przerwie Napoli wyrównało. Azzurrim przysługiwał rzut rożny. Wtedy to Marek Hamsik dośrodkował w pole karne, a Juan Zuniga pięknym strzałem pokonał bramkarza drużyny przeciwnej i ulukował piłkę w siatce.

Po 65. minucie Błękitni natarczywie atakowali bramkę przeciwnika. Najpierw drugiego gola chciał zdobyć Juan Zuniga, a potem Maggio. Obu im się to nie udało. Dopiero dwie minuty później podczas kontrataku. Goran Pandev podał do Edinsona Cavaniego, a Urugwajczyk zdobył bramkę wysuwającą Napoli na prowadzenie.

Już pod koniec spotkania, bo w 87. minucie Fabio Simplicio wyrównał po asyście Carmel Junior Tallo G. C. Taki wynik utrzymał się do końca i Azzurri wywieźli z Rzymu jeden punkt.

Teraz najważniejsze jest mecz Udinese - Lazio. Mecz musi się zakończyć zwycięztwem gospodarzy. Wtedy to Napoli pozostanie trzecie. Ewentualnie mogą zremisować, a wtedy przewaga Lazio nad Azzuri się nie zmieni.