Napoli 2:0 Palermo: Ważne zwycięstwo

SSC Napoli pokonało na własnym stadionie US Palermo 2:0. Bramki zdobyli Edinson Cavani i Marek Hamsik. To zwycięstwo było bardzo potrzebne żeby utrzymać się na trzecim miejscu. Teraz trzeba tylko liczyć na podknięcia rywali.

W 16. minucie padł pierwszy gol. Wtedy to Milan Milanović zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę dla Azzurrich. Karnego wykorzystał Edinson Cavani, zaliczając dwudzieste trzecie trafienie w tym sezonie w Serie A.

Przed końcem 30. minuty Juan Zuniga mógł podwyższyć wynik na 2:0, ale fatalnie chybił. Na szczęście 2 35. minucie Marek Hamsik zdobył gola. Goran Pandev podał do Słowaka, a ten popisał się celnym strzałem i skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Palermo chciało odrobić stratę i w 69. minucie mogło się to udać, ale zawodnicy nie wyrzymali i gol nie padł. Zarówno Napoli jak i Palermo mięli jeszcze kilka szans, ale wynik ostatecznie się nie zmienił i Napoli wygrało 2:0.

Przed Azzurri jeszcze dwa spotkania Serie A z Bologną i Sieną, a także finał Coppa Italia przeciwko Juventusowi.