Catania 2:4 Napoli; Grad goli na Angelo Massimino

SSC Napoli w ramach 30 kolejki włoskiej Serie A pokonało Catanię Calcio 4:2. W składzie Neapolitańczyków brakowało takich graczy jak Inler, czy pauzujący za czerwoną kartkę Faouzi Ghoulam. Zabrakło też kontuzjowanych.

Początek pierwszej części spotkania był wyrównany, jednak to Neapolitańczycy wyszli na prowadzenie. W 16. minucie Jose Callejon otrzymał bardzo dobre podanie w tempo, po czym zagrał do środkowa, między obrońcami i bramkarzem. Tam ustawiony Duvan Zapata zamnkął akcję mocnym strzałem po poprzeczkę, na pustą bramkę.

Bramka wpłynęła na grę gospodarzy, którzy chcięli wyrównać. W 22. minucie Keko postraszył defensywę Azzurrich strzałem w poprzeczkę. Te ofensywne zapędy Catanii przyniosły wręcz odwrotny skutek. Po jednej z takich akcji, Neapoltiańczykom udało się wyprowadzić kontrę. Lorenzo Insigne dograł do środka, do Jose Callejona, który po starciu z bramkarzem ulokował piłkę w siatce.

Błękitni nie mięli zamiaru bronić wyniku. W 40. minucie było już 3:0. Marek Hamsik przerzucił piłkę na defensywą gospodarzy do Henrique. Z kolei Bazylijczyk popisał się nieprawdopodobnym trafieniem z bardzo ostrego kąta. Futbolówka prawie z linii końcowej wpadła do bramkii Andujara.

To nie było wszystko na co stać Petronopei. Niecałe trzy minuty później na tablicy mięliśmy wynik 4:0. Po wykopaniu piłki z obrony, Zapata zgrał ja do Callejona. Hiszpan oddał ją Kolumbijczykowi, który pokonał bramkarza Catanii i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Mimo to Catania próbowała nawiązać kontakt z Neapolitańczykami i w 53. minucie udało im się strzelić gola. Po rozpoczęciu z rzutu wolnego Jaroslav Pasil oddał strzał na bramkę Reiny. Hiszpan nie złapał piłki, co zakończyło się dobitką Monzona i stratą bramki.

Po stracie gola Rafael Bentiez postanowił wprowadzić dwie defensywne zmiany, Albiola za Henrique oraz Radosevicia za Hamsika.

Niestety zakończyło się to stratą kolejnej bramki strzelonej przez gospodarzy. Po wrzótce z rzutu rożnego źle pokryty Gyomber nabiegł na piłkę i oddał strzal na lewą stronę. Pepe Reina nie miał szans obronić i futbolówka znalazła się w siatce.