Napoli 2:0 Juventus; Rewanż udany

SSC Napoli w poprzedniej rundzie przegrało z Juventusem Turyn 0:3. Na własnym stadionie Patronopei okazali się lepsi i wygrali 2:0. Decydujące bramki zodbyli Jose Callejon oraz Dries Mertens.

Pierwszy kwadrans tego pojedynku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Bardzo dobre okazje mięli Jose Callejon w 6. minucie, a także Marek Hamsik, który w 10. minucie oddał strzał pod poprzeczkę z bardzo bliskiej odległości. Niestety w obu sytuacjach Gianluigi Buffon obronił strzał.

Przez następną część spotkania oba zespoły rozgrywały piłkę w środku boiska nie stwarzając sobie bardzo groźnych okazji. Dopiero w 37. minucie Azzurri wyszli na prowadzenie. Lorenzo Insigne wrzucił piłkę w pole karne gości, a tam Jose Maria Callejon, pilnowany przez Asamoah, oddał strzał zakończony golem.

Początek drugiejpołowy to była zdecydowania wymiana ciosów. Do ciekawszych okazji należał zdecyowanie rzut wolny w 60. minucie. Faouzi Ghoulam oddał celny strzał pod poprzeczkę, lecz ponownie Buffon fenomenalnie obronił.

Dopiero w 81. minucie Neapolitańczykom udało się podwyższyć wynik. Po rzucie rożnym dla Juventusu, Pepe Reina złapał piłkę i rozpoczął kontrę. Goran Pandev przerzucił futbolókę do Mertensa, a ten zwiódł Claudio Marchisio i oddał niesygnalizowany strzał z krańca pola karnego. Mięliśmy 2:0.