Napoli 3:0 Cagliari; Rezerwowi zwyciężają

SSC Napoli, dość okrojonym składem, pewnie pokonało Cagliari Calcio aż 3:0. Bramki dla gospodarzy strzelili Dries Mertens, Goran Pandev, a także Blerim Dzemaili. W bramce pojawił się Roberto Colombo, któryy niezwykł grać w barwach Błękitnych.

Pierwsza połowa była pod pełną kontrolą gospodarzy. Prócz dobrej gry w obronie zobaczyliśmy kilka ciekawych akcji. Najpierw w 4. minucie strzały Hamsika i Pandeva zostały zablokowane przed defensywę gości.

W 28. minucie po strzale z dynstansu Dzemailiego, bramkarz Cagliari parował piłkę na słupek. A już minutę później ci dwaj panowie spotkali się sam na sam, lecz znowu Silvestri okazał się lepszy.

Dopiero w 33. minucie Napoli strzeliło pierwszą bramkę. Po faulu na Goranie Pandevie w polu karnym, sędzia pokazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Dries Mertens, który pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Gol na 2:0 padł 10 minut później. Świetne zagranie Marka Hamsika do Callejona pozwoliło Hiszpanowi na wbicie futbolówki w środek pola karnego, gdzie wbiegał Goran Pandev zamykający akcję. Macedończykowi udało się trafić do siatki i mięliśmy podwyższony wynik.

W 54. minucie Cagliari znalazło się w bardzo złej sytuacji. Marco Silvestri sfaulował Gorana Pandeva w polu karnym. Nie dość, że Azzurri mięli edenastkę, to bramkarz gości wyleciał za czerwoną kartkę. Niestety Marek Hamsik, który podszedł wykonać rzut karny, trafił w poprzeczkę.

Krótko kibice Neapoltańczyków rozpamiętywali jedenastę, bo trzy minuty później piątka Azzurri zaatakowała na Cagliari. Nastąpiła krótka wymiana podań, po czym strzał Dzemialiego, zamieniony na bramkę.