Verona rozstrzelana: Debiut Polaka

SSC Napoli w ostatniej kolejce rozbiło Hellas Veronę aż 5:1. Swój pierwszy występ zaliczył Polak grający w Neapolu - Igor Łasicki.

Napoli od pierwszej minuty narzuciło swoją grę na przeciwnika. Goście z Werony musięli co chwilę odpierać akcje Neapolitańczyków. Taka postawa pozwoliła już w 5. minucie cieszyć się ze strzelonej bramki. Dries Mertens podał idealnie w tempo do świetnie ustawionego Callejona. Ten urwał się obrońcom i ulokował piłke w siatce.

Kolejna bramka padła w 13. minucie. Lorenzo Insigne wykonał kilkumetrowy rajd i podał do Driesa Mertensa. Ten oddał futbolówkę Duvanowi Zapacie, który umiejętnie się obrócił w stronę bramki gości i oddał strzał zakończony golem.

Trzecia bramka Neapolitańczyków została zdobyta w bardzo ciekawy sposób. Jose Callejon dostał prostopadłą piłkę w pole karne, przyjął ją sobie na klatkę, a następnie podał górą do Zapaty. Ten tylko dotknął futbolówkę glową i tym samym strzelił swoją drugą bramkę w meczu.

W 62. minucie defensywa Verony nie popisała się. Jeden z obrońców podał do bramkarza z odległości około trzech metrów. Mimo to podanie było na tyle niudane, że przejął je Dries Mertens i strzelił gola na 4:0.

Niestety 4 minuty później Hellas strzeliło swoją pierwszą bramkę. Juan Iturbe bardzo dobrze wykonał rzut wolny. Piłka odbiła się od muru co zmyliło Doblasa i zmieniło wynik.

W 77. minucie mięliśmy już piąte trafienie gospodarzy. Camilo Zuniga podał do daleko ustawionego Insigne. Włoch przmierzył kilkanaście metrów, po czym dograł do Mertensa. Belg zrobił krok i oddał bardzo mocny strzał, któremu musiał się oprzeć bramkarz Verony. Minutę później na murawie pojawił się Polak - Igor Łasicki, który już drugi raz znalazł się w kadrze meczowej. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Neapolitańczyków.