Napoli 1:1 Athletic; Rewanż rostrzygnie

W pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, SSC Napoli zremisowało na własnym stadionie z Athleticiem Bilbao 1:1. Rewanż, który rostrzygnie losy dumeczu zostanie rozegrany za tydzień na San Memes.

Już na samym początku dwa strzały na bramkę Athleticu oddał Marek Hamsik. Niestety nie zagroziło to rywalom Napoli. Ciekawą okazję miał również Lorenzo Insigne. W 7. minucie Włoch dostał podanie za obrońców, ale nie trafił w piłkę.

Przez resztę pierwszej części spotkania przeważali goście. Najpierw Laporte oddał groźny, ale niecelny strzał po rzucie rożnym. Natomiast potem Aduriz urwał się obrońcom i także główkował, lecz tym razem to Rafael okazał się bezbłędny.

Dopiero w 41. minucie padła pierwsza bramka. Niestety na korzyść przyjezdnych. De Marcos podał do Ikera Muniaina, który, nie kryty przez obrońców Napoli, oddał celny strzał w prawy dolny róg. Akcja zakończyła się golem i prowadzeniem do przerwy Basków.

W drugiej połowie Azzurri obudzili się i zaczęli powoli przechylać grę na swoją korzyść. Dodatkowo wejście Driesa Mertensa w 60. minucie ożywiło Neapolitańczyków na dobre i po ośmiu minutach dało im wyrównanie. Marek Hamsik zagrał do Higuaina, ten pewnie przyjął na klatkę piersiową, po czym ograł trzech obrońców i oddał strzał na dalszy słupek. Bramkarz gośnie wyciągnął się jak mógł, ale nie sięgnął piłki.

Kolejne dwie minuty później gospodarze mogli zmienić wynik na swoją korzyść. Jose Callejon, który dostał podanie od Higuaina, położył Iraizoza, ale nie trafił w bramkę. W 83. minucie fantastyczny rajd w polu akrnym wykonał Mertens, po czym dograł do El Pipity. Niestety strzał Argentyńczyka został zablokowany przez goalkeepra.