Napoli- Bilbao (oceny)

Mecz czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, pomiędzy Napoli a Athletic Bilbao zakończył się remisem 1:1. Jak sprawowali się poszczególni zawodnicy?

Oceny:

1- beznadziejnie, 2- słaby, 3- przeciętny, 4- dobry, 5- wyróżniający się, 6- świetny

Napoli:

Rafael Cabral- 4 (kilka dobrych interwencji; przy stracie bramki nie zawinił; celne dalekie wykopy; Rafael nie mógł wykazać się wielkimi kanonadami, Bilbao rzadko zagrażało bramce Napoli, było co prawda kilka celnych strzałów, ale większość było prostymi do obrony dla brazyliskiego goalkipera Azzurrich)

Christian Maggio- 2 (według mnie, zawodnik za slaby jak na taki klub jak Napoli; dużo strat, mały wpływ na ofensywe Błękitnych; niski procent celnych podań; występ mocno nijaki)

Raul Albiol- 3 (piersza połowa słaba, nie upilnował Muniaina przy bramce dla Bilbao; w drugiej połowie, podobnie z resztą jak jego kolega ze środka obrony, poprawił swoją grę, która była pewniejsza)

Kalidou Koulibaly- 3 (jak dla mnie, pierwsz połowa słaba... niecelne podania, mocne wykopy piłki w ciemno, zdarzył się jeden, nieodpowiedzialny faul zaraz przed polem karnym, po którym dobrą okazję mieli baskijczycy; przy stracie bramki, także mógł zrobić więcej, bo to jemu i Britosowi uciekł asystujący De Marcos; druga połowa jednak na czwórkę...pewne interwencje, podania co prawda do najbliższego kolegi, ale przynajmniej celne, zdobywał także trochę metrów dla Napoli, przybliżał zespół do bramki Iraozoza; łącznie trójka)

Miguel Britos- 3 (dokładnie przeciętny, kilka dobrych interwencji w obronie, ale w ofensywie po takim zawodniku można by się było spodziewać dużo więcej; słaba wrzutka po dobrym, długim podaniu Jorginho w drugiej połowie; mało widoczny w ataku)

Walter Gargano- 3 (błędów nie popełniał, piłki obierał, ale brakowało choć jednej, dobrej piłki posłanej do ofensywnego pomocnika czy Higuaina; występ niezły)

Jorginho- 4 (przebiegł najwięcej ze wszystkich zawodników na boisku; pracował bardzo mocno, choć nie zawsze było to widoczne; kilka penetrujących podań, które nie zawsze przynosiły efekty, jednak pokazywały, że ten zawodnik ma wizje gry; grał spokojnie, co jest bardzo ważne na jego pozycji)

Lorenzo Insigne- 4 (mimo wielu głosów, które piętnują występ Insigne w dzisiejszym meczu, ja wystawiam czwórkę... w pierwszej połowie, bo głównie na jej podstawie można oceniać jego występ, było widać u niego wielkie zaangażowanie i chęci; pierwszą szanse zdobycia gola miał już w 6. minucie, kiedy to jednak nietrafił w piłke; pomagał w rozgrywaniu piłki; często szukał wyjścia na wolną pozycję po prostopadłych podaniach ze środka pola; szkoda, że głośnymi gwizdami pożegnała go publiczność na Stadio San Paolo)

Jose Callejon- 3 (bez błysku; plusem gry tego zawodnika, to duże zaangażowanie w obrone, jednak w ataku nie był takim, do jakiego nas przyzwyczaił; słabe dośrodkowania; strzałów na bramke marna ilość; w dodatku w 70. minucie przestrzelona akcja sam na sam z Iraizozem)

Marek Hamsik- 4 (czwórkę ratuje mu asysta z 68 minuty meczu, gdyby nie ona, wsytęp zawodnika, który zszedł z boiska w 78 minucie, byłby określony przeze mnie jako słaby; zwłaszcza w pierwszej połowie brakowało piłek rozgrywanych przed środek pola, gdzie powinien królować Słowak; miejmy nadzieje, że kolejne spotkania będą lepsze w wykonaniu naszego kapitana)

Gonzalo Higuain- 3 (trudno ocenić występ napastnika Azzurrich; z jednej strony czego można oczekiwać od zawodnika, który żyje z podań kolegów, a ich nie dostaje; z drugiej jednak strony pierwszej połowie nie pokazał nic; zupełnie nie było go widać; ja skłaniam się ku stwierdzeniu, że Argentyńczyk mógł zrobić w tym meczu więcej i fakt, że strzelił gola (68 min) tego nie zmieni)

Dries Mertens- 5 (najlepszy zawodnik Napoli w tym meczu, pomimo, że grał w nim, dopiero od 60 minuty; wproadził nieco finezji do ofensywnej gry Azzurrich; oddał groźny strzał po własnym przechwycie w 83 minucie; 2 minuty później popisał się świetny dryblingiem i podaniem do Higuaina, po którym Irazoz musiał się trochę napocić; zdecydowanie pozytywny występ)

Michu- 3 (krótki występ; miał okazję do strzału w 80. minucie, jednak wolał oddać piłke Higuainowi; trudno jest więcej powiedzieć nt. występu tego zawodnika)

Rafael Benitez- 4 ( taktycznie Napoli było przygotowane całkiem nieźle; błędy indywidualne sprawiły, że Napoli straciło bramkę, co nie było w planach; Benitez dobrze zmotywował zawodników w przerwie, po której odrobili strate)