Young Boys 2:0 Napoli

Wyjazd Neapolitańczyków do Berna nie można zaliczyć do udanych. Napoli po raz pierwszy w tym sezonie przegrało w Lidze Europejskiej. Zwyciężyć udało się Young Boys\'om 2:0.

Wydawało się, że pierwsza połowa meczu w stolicy Szwajcarii była pod kontrolą Azzurrich. Jednak to gospodarze stowrzyli sobie dwie klarowne akcje. Najpierw Rafael Cabral musiał się natrudzić przy obronie, gdy Guillaume Hoarau próbował zdobyć gola strzelając głową zza pola karnego w stronę lewego słupka.

Neapolitańczycy również wypracowali sobie okazję. Niebezpieczna próba, którą wykonał Dries Mertens była nacelowana w prawy dolny róg bramki, ale Yvon Mvogo wykonał znakomitą interwencję i zatrzymał strzał. Piłka poleciała za linię końcową.

Dopiero w drugiej połowie Young Boys wyszli na prowadzenie. Guillaume Hoarau precyzyjnie przejął podanie na krawędzi pola karnego, które posłał Yuya Kubo i strzelił w lewy dolny róg bramki.

Mimo wejścia Hamsika, Higuaina oraz Callejona gra Napoli nie poprawiła się. Co prawda Hiszpan ulokował piłkę w siatce, ale arbiter słusznie odgwizdał pozycję spaloną.

W dolcizonym czasie gry szanse Napoli pogrzebał Bertone, który wyszedł z kontrą Szwajcarów, dostał dobre prostopadłe podanie od Steffena i pokondał Rafaela.