Napoli 3:0 Young Boys; Dobre oblicze Napoli

SSC Napoli w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej pewnie, po dobrym meczu pokonało Young Boys Berno 3:0. Wszystkie trzy bramki zdobył kupiony latem Jonathan De Guzman.

Napoli w pierwszej części spotkania konsekwentnie atakowało na bramkę gości. Swoje sytuacje mieli Insigne jak i De Guzman. Neapolitańczycy oddali przez pierwsze 45 minut 9 strzałów, 4 celne. Jednak dopiero w doliczonym czasie wyszli na prowadzenie.

Przez ostatnie minuty pierwszej połowy Azzurri ,ielikilka rzutów rożnych pod bramką Young Boys. Dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu Jonathan De Guzman oddał strzał, który został oddanyboku boiska. Wyglądało to na dosrodkowanie, lecz piłka wpadła do siatki lecąc na bramakrzem z Berna.

Napoli nie miało zamiaru odpuscić i konsekwentnie atakowali na bramkę Mvobo. W dobrych sytuacjach byli Insigne i Duvan, ale nie udało im się strzelić. Jednak za sprawą Kolumijczyka udało się Neapolitańczykom podwyższyć na 2:0. Przebiegł on znaczną częsć boiksa po czym zagrał do De Guzmana, któremu przyszło jednie dotknąć piłkę. Ta wpadła do siatki.

W 83. minucie Azzurri dobili Young Boys. Jonathan De Guzman przejął piłkę w polu karnym i po raz trzeci wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu. Holenrowi udało się skompletować hat-tricka. Wynik nie uległ już zmianie, i Napoli zainkasował 3 punkty.