Napoli 2:0 Parma; Oczekiwane zwycięstwo

SSC Napoli po czteromeczowej przerwie w końcu zwyciężyło w rozgrywkach krajowych. Co prawda udało im się wygrać z ostatnią w tabeli Parmą 2:0, ale wynik cieszy, szczególnie, że do soboty Azzurri na pewno pozostaną na 3. pozycji w tabeli.

Azzurri otworzyli wynik już w 19. minucie. Christian Maggio dośrodkował do dobrze ustawionego Duvana Zapaty, ten przyjął piłkę tyłem do bramki i obrócił się do niej mijając przeciwnika. Następnie oddał strzał, który dał prowadzenie Neapolitańczykom.

Gol na 2:0 padł już 11 minut później. Massimo Gobbi przewrócił Jose Callejona we własnym polu karnym. Sędzia bez zawachania pokazał na jedenasty metr. Tam podszedł Dries Mertens, który strzelił pewnie, ale Mirante rzucił się w dobrą stronę. Na szczęście piłka odbiła się od niego i wpadła do bramki.

W drugiej połowie strzały Duvana Zapaty oraz Jose Callejona pewnie obronił Mirante. Natomiast uderzenie Hgiuaina poleciało obok bramki. Swoją szansę miał również gracz Parmy, Lodi, ale jego uderzenie powędrowało w słupek bramki Rafaela.