Napoli wygrywa z Udinese po karnych

SSC Napoli awansowało do ćwierćfinału Pucharu Włoch po meczu z Udinese, który zakończył się wynikiem 2:2 i konkursem rzutów karnych. Neapolitańczycy wykorzystali wszytkie, a ich rywale zmarnowali jedną jedenastkę.

W pierwszej połowie nie widzielismy zbyt wielu ciekawych sytuacji. Jedyną, którą można wyróżnić jest rzut karny w trzeciej minucie gry. Niestety Dries Mertens nie wykorzystał jedenastki i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Pierwsze na prowadzenie wyszło Udinese. W 58. minucie Cyril Thereau poszedł razem z Jaardim z kontrą. Marokańczyk podał do kolegi, który dał prowadzenie gosciom.

Na szczęscie wkrótce potem Neapolitańczycy dostali drugi rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Jorginho i wykorzystał szansę. Mięlismy remis. Co więcej Widmer dostał drugą żółtą kartkę za faul na Mertensie i wyleciał z boiska. Niestety Azzurrim nie udało się przechylić szali na swoją korzysć i doszło do dogrywki.

W 100. minucie Marek Hamsik dał jednak Napoli prowadzenie. Słowak zaatakował na bramkę Scouffeta indywisualną akcją. Pomocnik oddał strzał w okienko, co dało bramkę na 2:1. Jednak Udinese nie poddawali się i Kone zdobył wyrównującego gola.

W konkrsie jedenastek Neapolitańczycy wykorzystali pięć jedenastek, a Udinese tylko cztery. Decydującej jedenastki nie wykorzystał Allan.