Napoli 2:0 Sassuolo; Przewaga Romy topnieje

SSC Napoli wygrało na własnym stadionie z Sassuolo wynikiem 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie, a ich twórcami w głównej części był duet Zapata-Hamsik. Azzurri wygrali kolejny mecz i zmniejszyli stratę do AS Romy już tylko na trzy punkty.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Właściwie jedyną sytuacją wartą wyróżnienia jest strzał Marka Hamsika, zablokowany przez obrońców. Groźny strzał oddał także Zapata, lecz kąt, z którego strzlelał był zbyt ostry. Do przerwy nie zobaczyliśmy bramek.

Dopiero w 61. minucie wynik spotkania został otwarty. Marek Hamsik dograł do Duvana Zapaty, który wbiegł w pole karne i oddał strzał. Niestety został on zablokowany przez jednego z czwórki pilnujących go obrońców. Jednak Kolumbijczyk nie odpuścił i przejął piłkę, po czym ponownie strzelił. Tym razem piłka wpadła do bramki.

Minęło niecałe dziesięć minut, a Azzurri podwyższyli wynik. Mertens dograł ze skrzydła do stojącego w polu karnym Zapaty. 23-latek dobrze się zastawił i podał do wbiegającego Hamsika. Słowak pięknie podkręcił piłkę, która minęła Consigliego i zatrzepotała w siatce.

Niestety minutę później Dries Mertens bardzo nieodpowiedzialnie sfaulował zawodnika gości w środku pola. Sędzia uznał jednak, że faul był wystarczająco brutalny, aby pokazać czerwony kartonik. Na szczęście Neapolitańczycy zagrali bardzo mądrze i utrzymali wynik 2:0.