Napoli 1:0 Trabzonspor; Skromne przypieczętowanie awansu

Zwycięstwo w Trabzonie 4:0 ustaliło już praktycznie wynik całego dwumeczu. W Neapolu Azzurri mogli przegrać nawet 3:0, a i tak byli pewni awansu. Mimo to podezli do rywala poważnie i przypieczętowali swój awans skromnym zwycięstwem 1:0.

Wynik został otwarty na początku spotkania. Już w 19. minucie mięliśmy 1:0. Azzurri wyszli z kontrą spod swojego pola karnego. Długą piłkę do Callejona posłał Mertens, a Hiszpan wbiegł w pole karne i oddał strzał na bramkę gości. Bramkarzowi udało się odbić piłkę, ale był bezradny wobec dobitki De Guzmana.

Tuż przed przerwą okazję miał również Trabzonspor. Strzał na bramkę Rafaela oddał Zengin, lecz bramkarz Napoli popisał się dobrą obroną. Co prawdą Atik dobił jeszcze piłkę, ale był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Zapowiadało sie na kolejny pogrom, ale Neapolitańczycy chyba zdecydowali nie przemęczać się w tym meczu. Mimo to towrzyli groźne akcje. Kolejna miała miejsce niespełna dwie minuty później. Tym razem Jose Callejon nawet nie trafił w bramkę.

Hiszpan nie odpuszał i dostał od kolegów szansę w 68. minucie. Jednak ponownie bramkarz gości okazał się lepszy. Cztery minuty później również Calletti miał okazję, ale tym razem trafił w słupek. Skrzydłowemu nie udałos ię już pokonać Arikana, gdyż w 77. minucie został zmieniony przez Marka Hamsika.

Neapolitańczy są już w 1/8 finału LE. Jutro o 13:00 dowiemy się z kim zagrają w następnym dwumeczu.