Wolfsburg 1:4 Napoli; Niesamowite Napoli gromi Wilki!

SSC Napoli na wyjeździe w Wolfsburgu pokonało tamtejszy zespół aż 4:1. Błękitni przez większość meczu przeważali, dzięki czasu udało im się osiągnąć tak wysoki wynik. Aby "Wilki" miały szansę na awans musiałyby strzelić minimum cztery bramki na Stadio San Paolo.

Początek spotkania lepiej wyglądał w wykonaniu gospodarzy. Jednak działo się tak jedynie przez pierwszy kwandrans. Już w 15. minucie kibice gości mogli cieszyć się z pierwszej bramki. Dries Mertens zagrał wysoką piłkę za linię obrony VFL do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk przyjął piłkę i oddał strzał nie do obrony.

Około osiem minut później było już 2:0. Dobry drybling przy linii bocznej zaliczył Maggio, po czym zagrał do Higuaina. Ten podał prostopadle do Hamsika, który bardzo pewnie wykorzystał sytuację. Od tamtej pory Wolfsburg strała się odrobić straty, ale ich najlepszą akcją był strzał Schurrle w poprzeczkę. Do przerwy pozostało 2:0.

Tuż po gwizdku na drugą połowę, przed szansą ponownie stanął Higuain. Argentyńczyk dostał podanie od Hamsika, po czym wygrał pojedynek siłowy z Knoche. Niestety strzał napastnika był nieprecyzyjny i został obroniony przez Bengalio.

Jednak nie był to koniec wrażeń an Volkswagen Arena. W 64. minucie mogliśmy cieszyć się z wyniku 3:0. Fatalny podaniem "popisał" się Guilavogui. Francuz źle odegrał piłkę, która trafiła do Callejona. Hiszpan ograł Knoche i podał do Hamsika, który ponownie świetnie wykończył akcję.

Ponownie gospodarze wzięli się do ataku, ale to jednak Azzurri ponownie strzelili gola. W 77. minucie Lorenzo Insigne popisał się świetnym dograniem "na nos" do Manolo Gabbiadiniego. Ten oddał strzał, który jeszcze musnął rękę bramkarza, ale wtoczył się do siatki.

Trzy minuty później Wolfsburg zmniejszył nieznacznie wilekość porażki. Ivan Perisić zwiół Albiola w polu karnym Napoli i podał do niepilnowanego Bendtnera, który oddał strzał na pustą bramkę.

Na koniec, w 80. minucie, Manolo Gabbiadini postraszył jeszcze gospodarzy podwyższeniem wyniku, ale jego strzał powędrował w poprzeczkę.

Rewanż na Stadio San Paolo już za tydzień o tej samej porze.