Cagliari 0:3 Napoli; Trzy punkty z Sardynii

W meczu 31. kolejki Serie A SSC Napoli wygrało z Cagliari Calcio na wyjeździe 3:0. W ten sposób podopieczni Beniteza zdobyli ważne trzy punkty w kontekście gonienia Romy i Lazio. Orły przegrały bowiem z Juve, a Wilki zremisowały z Atalantą.

Początek meczu był dość wyrównany, ale to Napoli pierwsze strzeliło bramkę. W 24. minucie Marek Hamsik podał piłkę do ustawionego na linii szesnastego metra Callejona. Hiszpan ładnie przyjął sobie piłkę, po czym oddał strzał na bramkę Brkicia. Footbolówka wtoczyła się do siatki. Mięliśmy już 1:0.

Cagliari też miało swoje okazje, ale Mariano Andujar pewnie ratował Azzurri przed stratą gola. W 38. minucie mogło być już jednak 2:0, lecz precyzyjny strzał na dalszy słupek, zza pola karnego, dobrze obronił Brkić.

2:0 stało się faktem tuż przed przerwą. Marek Hamsik wrzucił piłkę z prawego skrzydła na głowę Lorenzo Insigne. Włoch niestety nie wpisał się na listę strzelców, ale obrońca gospodarzy wbił piłkę do swojej bramki, podwyższając tym samym prowadzenie Napoli.

Drugą połowe Azzurri również bardzo dobrze zaczęli. W 56. minucie Manolo Gabbiadini zmienił Marka Hamsika, a już w 59. strzelił gola na 3:0. Włoch znalazzł się przed polem karnym rywali. Zawodnicy gospodarzy sotawili mu trochę miejsca, a ten wykorzystał to i oddał strzał z około 20. metra. Piłka wylądowała w bramce Brkicia.

Niestety w 65. minucie Christian Maggio dostał drugą żółtą kartkę, za co opuścił boisko. Mimo to gospodarze nie potrafili wykorzystał przewagi, a ich najlepsze akcje to podanie, które odbiło się od nogi Albiola oraz strzał głową Longo, który poszybował kilka metrów nad bramką.

Wynik nie uległ już zmianie, co oznacza, że Neapolitańczycy odrobili do Lazio trzy punkty, a do Romy dwa. Tym samym do drugiego miejsca tracą jeszcze wciąż pięć oczek.