Napoli 2:2 Wolfsburg; Azzurri w półfinale LE

SSC Napoli zremisowało na własnym stadionie z VFL Wolfsburg 2:2 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałów LE. W pierwszym meczu padł wynik 4:1 dla Azzurrich, co oznacza, że w dwumeczu wygrali 6:3. Jutro o 12:00 odbędzie się losowanie półfinału, w którym dowiemy się z kim Neapolitańczycy zawalczą o finał.

Jak się można było spodziewać, Wolfsburg zaatakował już od samego początku. Natomiast Napoli było skupione na defensywie i liczyło na kontry. Już w 2. minucie szansę miał Ivan Perisić, ale nie udało mu się jej wykorzystać. Później z kolei swoje okazje marnowali Guilavogui i Bendtner. Przed gwizdkiem na przerwę, Gonzalo Higuain oddał strzał na bramkę Bengalio, ale piłka poleciała obok słupka.

Dopiero w drugiej połowie zobaczyliśmy bramki. W 50. minucie Gonzalo Higuain posłał dalekie podanie do Jose Callejona. Hiszpan dobrze przyjął sobie piłkę i oddał strzał z krawędzi pola karnego. Footbolówka odbiła się od nogi obrońcy, co zmyliło bramkarza. Azzurri prowadzili 1:0.

Nie był to koniec ofensywy Błękitnych. Kwadrans później, Lorenzo Insigne wrzucił piłkę w pole karne do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk podał do Driesa Mertensa, a ten od razu strzelił na bramkę. Co prawda Bengalio dobrze obronił pierwszy strzał Belga, ale nie mógł nic zrobić przy dobitce zawodnika Napoli.

Wolfsburg się jednak nie poddawał i zdołał wyrównać w bardzo krótkim czasie. W 71. minucie wrzutkę z rzutu rożnego Arnolda, wykorzystał Tim Klose. Natomiast już dwie minuty później Joshua Guilavogui dośrodkował ze skrzydła do Ivana Perisicia, a ten głową wykończył akcję gości.

Obie dużyny nie zdobyły więcej goli. Mecz zakończył się remisem, który dał oczywiście awans Neapolitańczykom.