Azzurrini ogrywają młodą Romę. Szansa na grę w play-off

Primavera SSC Napoli ograła lidera Campionato Primavera Girone C, młodą AS Romę 2:1. Dzięki temu Azzurrini zachowali szansę na awans do fazy play-off, które zapewnia piąte miejsce w tabeli.

Pierwszą bramkę zdobyła grająca na wyjeździe Roma. Strzelcem pierwszej bramki był Cali. Jednak w 55. minucie Alfredo Bifulco dał wyrównanie gospodarzom. Ostateczny wynik meczu ustalił natomiast Felice Gaetano w dzisięć minut później.

Obecnie Azzurrini zajmują siódme miejsce w tabeli z 43 punktami na koncie. Do piątego Empoli brakuje im dwóch. Jednak w ostatniej kolejce spotkają się właśnie te dwa zespoły. Nie wszystko będzie zależało, mimo to od Napoli. 45 punktów mają także Palermo i Catania, które zajmują kolejno 4. i 6. miejsce. Dlatego jeśli młodziki z Neapolu ograją tych z Empoli, a jeden z wyżej wymienionych klubów przegra, uda im się awansować do fazy play-off.