Napoli - Cesena: noty.

Wczorajszy mecz przeciwko Cesenie zakończył się zwycięstwem 3:2 "Azzurrich", poniżej przedstawiam wam noty, które wystawione zostały na podstawie mojej opini.

Andújar - 5.5: Łącznie celnych strzałów Cesena oddała 4: dwa z nich zostały obronione przez Andujara, zaś kolejne dwa wpadły do siatki. Na pewno przy drugiej bramce Defrela nasz golkiper nie miał za wiele do powiedzenia, jednak przy pierwszym golu mógł zachować się trochę lepiej.

Mesto - 6: Jeden z ostatnich meczów Włocha w barwach Napoli. Jak wiemy umowa z Mesto nie zostanie przedłużona. Wczorajszy mecz z Ceseną rozegrał całkiem dobrze, nie popełnił żadnego poważnego błędu w defensywie, lecz nie zrobił też wiele w ofensywie, jednak to lewą stroną boiska przeciwnicy częściej wdzierali się w pole karne.

Albiol - 6: Najjaśniejszy punkt obrony z Ceseną.

Koulilbaly - 5.5: Przegrywał parę pojedynków z Carbonero, który dzięki temu stworzył sobie kilka okazji do oddania strzałów. Bezsensowny faul na Defrelu, który skutkował żółtą kartką dla francuskiego stopera i absencją na kolejny mecz.

Ghoulam - 5.5: Dużo włączający się w ofensywne akcje; oddał parę ciekawych dośrodkowań. Jednak zbyt ofensywna gra Algierczyka skutkowała tym, że większość akcji piłkarzy Ceseny szła jego stroną boiska. Dwie bramki to potwierdzają.

David López - 5: Nie ma co się za bardzo rozpisywać. Uważam, że był to przeciętny mecz Hiszpana.

Jorginho - 5.5: Mało widoczny w pierwszej połowie, w drugiej już bardziej. Zagrał lepiej niż David López lecz nie wrócił przy bramce na 2:2 za Defrelem, który swobodnie wbiegł w pole karne i oddał strzał.

Callejon - 5: Co prawda miał spory udział przy pierwszej bramce Driesa Mertensa, lecz poza tym praktycznie nic nie wniósł do zespołu Rafy. Kolejny mecz, który pokazuje, że Hiszpan ma problemy z odnalezieniem swojej dawnej formy. GraCallejona przypomina mi trochę zabawę w chowanego z drużyną.

Hamsik - 7: W pierwszej połowie miał problemy ze znalezieniem sobie miejsca, lecz w drugiej tercji zagrał dobre spotkanie. Zaliczył jedną asystę oraz miał spory udział przy pierwszej bramce "Azzurrich".

Mertens - 8: Najlepszy zawodnik spotkania. Cały czas pokazywał sie na pozycję, dryblował przeciwników, widać było, że Belg był głodny gry. To właśnie dwie jego bramki zapewniły nam wczoraj zwycięstwo

Gabbiadini - 6.5: Pierwszy mecz Włocha na tzw. szpicy. Często schodził do środka robiąc tym samym miejsce wchodzącemu Mertensowi. Ponadto Gabba zaliczył bramkę na 2:1. Można powiedzieć, że wykonał minimum postawionego przed nim zadania.

(67\') Higuain - 5.5: Rozregulowany celownik Argentyńczyka dał się we znaki w dwumeczu z Dnipro. Tym razem Benitez postanowił posadzić go na ławce. Gonzalo pojawił się w 67 minucie spotkania, zaliczył parę akcji lecz ogólnie miał mało czasu do przełamania się ze spadkowiczem Serie A.

Gargano i Insigne nie otrzymali not, ponieważ spędzili na boisku niewiele czasu.