Porażka Belgów i tylko remis Włochów

Wczorajsze mecze eliminacji Euro 2016 nie były udane dla zawodników Napoli, którzy reprezentowali barwy swoich krajów. Belgowie z Driesem Mertensem ulegli Walii 0:1, a Włosi zremisowali na wyjeździe 1:1 z Chorwacją.

W spotkaniu na szczycie grupy B, w Cardiff wygrali gospodarze. Jedyną bramkę zodbył Gareth Bale, po złym podaniu do bramkarza Radji Naingollana. Dries Mertens wyszedł co prawda w podstawowej jedenastce, ale w przerwie został zmieniony przez Romelu Lukaku.

Natomiast w meczu na szczycie grupy H padł remis. W 11. minucie, gdy Włosi kłócili sie z sędzią o to, czy był spalony przy ich akcji, Chorwaci wyszli z kontrą. Dobre dogranie Rakiticia wykorzystał Mandziukić, który jeszcze cztery minuty wcześniej zmarnował karnego. Włosi wyrównali w 36. minucie, kiedy po zagraniu ręką właśnie Mario Mandziukicia, sędzia dał gościom jedenastkę. Sytuację wykorzystał Candreva strzelając podcinką. Ani Manolo Gabbiadini, który przesiedział mecz na ławce, ani Ivan Strinić, który nawet nie zmieścił się w kadrze na mecz, nie mięli okazji przywitać się z murawą w Splicie.