Sampdoria 0:1 Napoli: Nadal drudzy

Napoli w meczu wyjazdowym 6. kolejki włoskich Serie A pokonało Sampdorię Genuę 1:0. Gola zdobył Edinson Cavani z rzutu karnego. Azzurri jeszcze ani razu nie przegrali w tym sezonie (raz zremisowali 0:0 z Catanią).

Pierwszą okazję na zdobycie bramki miał Goran Pandev. Macedończyk popisał się dokładnym strzałem, ale bramkarz Orłów był na swoim miejscu i zatrzymał footbołówkę. W 18 minucie to Lazio miało szansę na zdobycie bramki na szczęście Daniele Gastaldello trafił obok słupka. Do przerwy wynik się nie zmienił i gdy sędzia zagwizdał na tabeli było 0:0.

W drugiej połowie Napoli wodziło prym na murawie. Marek Hamsik mial już pierwszą akcję na zdobyie bramki już w pierwszym kwadransie. Niestety to bramkarz Sampdorii udowodnił swoją wyższość. Jedyny gol został zdobyty z karnego po faulu Daniele Gastaldello na Marku Hamsiku. Jedenastkę wykorzystał oczywiście najlepszy snajder Błękitncyh - Edinson Cavani.

Następny mecz Napoli zagra z PSV w ramach UEFA Europa League.