PSV 3:0 Napoli: Fatalna gra rezerwowego składu Azzurrich

SSC Napoli po bardzo fatalniej grze przegrało na wyjeździe z PSV Eindhoven. Azzurri praktycznie oddali to spotkanie wystawiając rezerwowy skład. Błękitni prawdopodobnie zlekceważyli PSV przez mecz, który Holendrzy przegrali ze słabym Dnipro.

Jedynym zawodnikiem z pierwszego składu, który wszedł na boisko równo z rozpoczęciem mecz był kapitan Napoli - Paolo Cannavaro. Dużo piłakrzy, grających w tym spotkaniu Azzurri sprowadzili w letnim okienku transferowym i to był dla nich dobry test, niekoniecznie udany...

Od pierwszego gwizdka Antonio Rosati był oblegany przez Holendrów. Najlepiej z nich sprawował się Lens, który raz za razem atakował rezerwowego bramkarza Azzurrich. Włoski bramkarz nawet nieźle sobie radził, aż w 19. minucie musiał skapitulować, a Lens dopiął swego i umieścił piłkę w siatce gości.

Drugę bramkę PSV zdobyło jeszcze przed przerwą. Luciano Narsingh wypracował akcję dla gospodarzy. Ominął dwóch obrońćów Błękitnych i podał piłkę do Mertensa, który ładnym strzałem z woleja pokonał Rosati\'ego.

Po przerwie, a by poprawić grę i powalczyć przynajmniej o remis zastąpiło Omara el Kaddouri\'ego Edinsonem Cavanim. Niestety na wiele się to nie zdało i w 53. minucie Filho strzałem z główki ulokował futbolówkę w siatce ustanawiając ostateczny wynik 3:0. Azzurri po 10 i 20 minutach wprowadzili dwóch piłakrzy: Znugę za Dossenę oraz Pandeva za Insigne. Niestety wynik nie uległ zmianie, a Neapolitańczycy wrócili do domu bez punktów.

Składy:

PSV: Waterman - Hutchinson, Derijck, Marcelo, Bouma; Van Bommel, Toivonen, Strootman;Narsingh, Lens, Mertens

Napoli: Rosati; Fernandez, Aronica, Cannavaro; Mesto, Dzemaili, Donadel, Dossena (Zuniga 73); El Kaddouri (Cavani 46); Insigne (Pandev 63), Vargas