Argentyna gromi w półfinale

Reprezentacja Argentyny pokonał Paragwaj w półfinale Copa America aż 6:1. Przed podopiecznymi Gerardo Martino jeszcze jeden mecz o Puchar - finał przeciwko gospodarzom, który odbędzie się w sobotę o 22:00.

Goleada rozpoczęła się w 15. minucie. Po asystach Messiego najpierw trafił Rojo, a potem Pastore. Przed przerwą gola kontaktowego zdobył jeszcze Barrios. Jednak Albicelestes nie popełnili błędu z fazy grupowej (od prowadzenia 2:0 do 2:2, z tym samym rywalem) i dobili przeciwników. Tuż po przerwie dwukrotnie trafił Di Maria, a 10 minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Aguero. Tuż po bramce został zmieniony przez Higuaina, a ten dwie minuty po wejściu również trafił.

W finale prawdopodobny jest pojedynek dwóch Neapolitańczyków - w Chile gra Vargas, który nadal jest liderem klasyfikacji strzelców (4 gole), a w Argentynie Higuain.