Napoli 5:1 Cittadella; Kolejny grad goli

Trzeci już sparing w tegorocznym presezonie zakończył się wysokim zwycięstwem Napoli. Tym razem Azzurri ograli Cittadellę aż 5:1. Dobrze zaprezentował się Mirko Valdifiori, który zaliczył bardzo ładne asysty.

Wynik otworzył w 5. minucie Raul Albiol. Hiszpan strzałem głową wykończył dośrodkowanie Valdifioriego z rożnego. Na 2:0 podwyższył 20 minut później Lorenzo Insigne. Piękną astystą popisał się ponownie nowy nabytek Napoli. Mirko wrzucił piłkę za linię obrony, a jego młodszy kolega przelobował bramkarza Cittadelli.

W drugiej połowie padło więcej goli. W 54. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Insigne. Jednak w 57. minucie Coralli zmniejszył wielkość porażki swojego zespołu strzelając na 3:1. W 71. minucie Callejon wycofał do El Kaddouriego, który bez problemu wykorzystał szansę, a pięć minut później Dries Mertens ustanowił ostateczny wynik spotkania.

Napoli: Rafael (46\' Gabriel), Maggio (80\' Dezi), Albiol (33\' Henrique), Koulibaly (74\' Luperto), Ghoulam, Allan (46\' De Guzman), Valdifiori (46\' Jorginho), David Lopez (46\' Inler), Insigne (65\' El Kaddouri), Mertens, Gabbiadini (46\' Callejon).