Napoli 5:0 Midtjylland; Awans przypieczętowany

SSC Napoli pokonało na własnym obiekcie FC Midtjylland aż 5:0. W ten sposób Neapolitańczycy, na dwa mecze przed końcem fazy grupowej, już zagwarantowali sobie awans do 1/16 finału i to z pierwszej pozycji w grupie D.

Goleadę Azzurrich rozpoczął w 13. minucie Omar El Kaddouri. Lorenzo Insigne popisał się fantastycznym górnym podaniem nad linią obronony gości do Marokańczyka. Ten pewnie przyjął piłkę i precyzyjnym strzałem trafił do bramki Midtjylland.

Minęło jedynie 10 minut, a Neapolitańczycy podwyższyli prowadzenie. Marek Hamsik uruchomił Lorenzo Insigne na leym skrzydle. Włoch oddał strzał, który udało się obronić Andersenowi. W dobrym miejscu znalazł się jednak Manolo Gabbiadini i pewni wykończył akcję blisko krótkiego słupka.

Błękitni nie mięli zamiaru się zatrzymywać i w 38. minucie było już 3:0. Ivan Strinić wrzucił piłkę w pole karne rywali do Omara El Kaddouriego. Marokańczyk oddał footbolówkę Davidowi Lopezowi, a ten wystawił ją Gabbiadiniemu, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców pięknym strzałem z woleja. Za tę kombinacyjną akcję Neapolitańczycy dostali brawa na stojąco od Maurizio Sarriego.

W drugiej częście spotkania Azzurri nie atakowali już z takim impetem, ale to nie przeszkodziło w zdobyciu bramek. W 55. minucie Omar El Kaddouri podał na skrzydło do Christiana Maggio, a Włoch popędził prawą stroną w szesnastkę przeciwników. Mimo obrońcy na plecach udało mu się oddać strzał, po którym piłka wpadła do siatki gości.

Ostateczny wynik spotkania ustanowił w 77. minucie Jose Callejon. Mirko Valdifiori wrzucił piłkę z rogu boiska, a Hiszpan pewnie wykończył akcję strzałem głową. Midtjylland nie miało wiele do powiedzenia. Właściwie warta wyróżnienia jest tylko jedna akcja, w której najlepszy okazał się Pepe Reina.