Azzurri grali i strzelali

Aż pięciu Neapolitańczyków reprezentowało swoje barwy narodowe. Azzurri grali towarzysko, ale także w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 strefy CONMEBOL i CAF.

Najlepiej spisał się Faouzi Ghoulam. Jego Algieria rozgrowmiła Tanzanię 7:0 i wygrała dwumecz stosunkiem 9:2. Zawodnik Napoli przyczynił się do zwycięstwa strzelając dwie bramki. Pięknie wykonał rzut wolny z dość dużej odległości i wykorzystał jedenastkę.

Zostając w Afryce, swój mecz wygrał także Senegal z Kalidou Koulibaly\'m. Azzurri zagrał 90 minut, a jego zespół zwyciężył 3:0, co dało im awans z rezultatem 5:2.

Mecz eliminacyjny rozgrywała również Argentyna. Albicelestes wygrali swoje pierwsze spotkanie kwalifikacyjne 1:0. Jedyną bramkę zodbył Lucas Biglia po podanie Lavezziego, a Gonzalo Higuain grał przez pierwsze 70 minut meczu.

Jedyny towarzyski mecz z udziałem piłkarzy Napoli to starcie Włochów z Rumunią (2:2). Naprzeciw siebie stanęli Manolo Gabbiadini oraz Vlad Chiriches. Skrzydłowy wszedł w 60. minucie, a po sześciu minutach miał już gola na koncie. Stoper natomiast grał przez cały mecz i otrzymał żółtą kartkę w samej końcówce.