Verona 0:2 Napoli; Cierpliwość popłaca

W meczu 13. kolejki Serie A, SSC Napoli, po trudnym meczu, pokonało Hellas Veroną 2:0. Przez dłuższy czas gospodarze się bronili, ale Neapolitańczycy w końcu sforsowali defensywę rywali.

W pierwszej połowie Azzurri musięli meczyć się ze szczelną defensywą gospodarzy. Błękitni przeważali, potrafili utrzymać się przy piłce, ale głównym zagrożeniem bramki Rafaela były strzały z dystansu. Hellas z kolei przez całą pierwszą część nie miał ani jednej okazji podbramkowej.

Dopiero po przerwie zaczęła się lepsza gra z obu stron. Najpierw zaatakowała Verona, ale na szczęście strzał Jankovicia pewnie obrnił Pepe Reina. Później swoją okazję miało Napoli, ale Gonzalo Higuain nie wykorzystał prostopadłego podania.

Dopiero w 67. minucie Azzurri wyszli na prowadzenie. Po wymianie podań między graczami Błęktinych, Marek Hamsik wpadł w szesnastkę rywali. Słowak wziął na siebie kilku obrońców i podał do Lorenzo Insigne. Ten miał już przed sobą tylko jednego defensora i bramkarza. Oddał strzał, który zakończył się golem na 1:0.

Taki wynik spowodował otwarcie się gospodarzy, a w konsekwencji podwyższenie prowadzenia Neapolitańczyków na 2:0. Marek Hamsik uruchomił Insigne na skrzydle, a ten dośrodkował do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk pewnie wykończył akcję podwyższając rezultat.

W ostatnim kwadransie El Pipita miał jeszce dwie doskonałe okazje po prostopadłych podaniach kolegów, lecz niestety bramkarz Hellasu, Rafael dwukrotnie okazywał się lepszy.

Wynik nie uległ już zmianie, a Azzurri, po remisie Romy z Bologną, awansowali w tabeli na pozycję lidera. Przed nami jeszcze mecze Fiorentiny oraz Interu i to od nich zależy, czy Błękitnym uda się utrzymać tę pozycję.