Napoli 2:1 Inter; Azzurri liderem!

SSC Napoli, przy dużym szczęściu i dość słabej grze w drugiej połowie, pokonało Inter Mediolan 2:1, co dało Neapolitańczykom pozycję lidera Serie A. Azzuri wygrali dzięki bramkom Higuaina oraz pięknym paradom Reiny.

Mecz rozpoczął sie z wysokiego C. Najpierw zaatakował Inter, ale ich akcja spaliła na panewce. Wtedy Azzurri wyszli z kontrą. W polu karnym Nerrazzurrich piłkę do Gonzalo Higuaina klatką piersiową zgrał Jose Callejon. Argentyńczyk zagarnął footbolówkę i oddał strzał nie do obrony. Już w drugiej minucie wynik zmienił się na 1:0 dla gospodarzy.

Azzurri nie mięli zamiaru się zatrzymywać i konsekwentnie atakowali na bramkę gości. W 16. minucie Marek Hamsik oddał strzał zza pola karnego, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką rywali.

Z kolei trzynaście minut później, to Inter odpowiedział. z podobnej pozycji strzelał Fredy Guarin. Jego strzał był bliższy, ale równeiż chybiony.

Na minutę przed końcem pierwszej części spotkania, Yuto Nagatomo ostro zaatakował Allana. Japończyk miał już żółtą kartkę, ale sędzia, zamiast drugiej, postanowił od razu dać mu czerwoną. Inter musiał radzić sobie w dziesiątkę.

W drugiej połowie Azzurri utrzymywali inicjatywę. W 61. minucie okazję na podwyższenie miał Hamsik, ale jego strzał głową, pewnie obronił Samir Handanović.

To, co nie udało się Słowakowi, udało się Gonzalo Higuainowi. Minutę później Raul Albiol odbił piłkę główą, uruchamiając El Pipitę. Argentyńczyk popędził na bramkę rywali, mając na plecach dwóch obrońców gości. Wygrał pojedynek biegowy, po czym oddał strzał, po którym piłka wpadła do bramki.

Inter nie miał jednak zamiarów się poddawać. Niestety w 67. minucie udało im się zmniejszyć stratę. Po błędzie Faouziego Ghoualama, Adem Ljajić, ze zbyt dużą łatwością, wymienił piłkę z Biabianym w polu karnym Azzurrich. Następnie oddał precyzyjny strzał, między obrońcami Błękitnych, którego nie miał szans obronić Pepe Reina. Na tablicy wyników było 2:1.

Po tej bramce gra Azzurrich się posypała. Mimo, że to Neapoltiańczycy częściej byli przy piłce, to jednak Inter tworzył groźniejsze akcje. Swoje szanse mięli Ljajić, czy Brozowić, ale obu nie udało się wyrównać. W ostatnich minutach Gonzalo Higuain popędził przez kilkadziesiąt metrów, ale również jego strzał nie trafił do bramki.

W ostatniej minucie meczu Danilo D\'Ambrosio dośrodkował jeszcze do Joveticia, a ten trafił główką w słupek. A jeszcze chwilę potem kolejny strzał Interu, Joao Mirandy, piękną paradą obronił Pepe Reina, który uratował Napoli.