Remis Włochów, gol Insigne i debiut Jorginho!

Reprezentacja Włoch, mimo że przeważała, stwarzając sobie więcej sytuacji, zremisowała z Hiszpanami w meczu towwarzyskim 1:1. Jedyną bramkę dla Squadra Azzurra zdobył zawodnik Napoli, Lorenzo Insigne. Szansę gry dostał też Jorginho.

Lorenzo Insigne na boisku pojawił się dopiero w 51. minucie, zmieniając zawodnika Interu Mediolan, Edera. Minęło jedynie 17 minut, a Neapolitańczyk wpisał się na listę strzelców. Giaccherini dośrodkował w pole karne do Insigne, a ten czubkiem buta, wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

Hiszpania jednak bardzo szybko wyrównała. Gola zdobył Aritz Aduriz, ale wydawało się, że Alvaro Morata, biorący udział w akcji był na spalonym.

Lorenzo Insigne postraszył jeszcze kilka razy De Geę. Najpierw jego strzał z rzutu wolnego przeleciał tuż obok słupka, a parę minut później oddał bardzo groźne uderzenie zza pola karnego. Bramkarz Hiszpanów wyciągnął się jak długi i wybił piłkę na rzut rożny.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na murawę wbiegł Jorginho za Parolo. Był to debiut zawodnika Napoli w kadrze narodowej Włoch.

Pół godziny po północy będziemy mogli jeszcze oglądać starcie Chile z Argentyną Higuaina. Jutro o 20:30 gra Słowacja Hamsika z Łotwą. A równolegle w Blidzie Ghoulam z Algierą zagrają przeciwko Etiopii.