Algieria gromi Etiopię! Remis Słowacji

W piątek swoje mecze międzynarodowe rozgrywało dwóch Azzurrich. Faouzi Ghoulam grał w eliminacjach do PNA z Etiopią. Z kolei Marek Hamsik towarzysko podejmował Łotwę.

Dla Algierczyków mecz zakończył się nie lada sukcesem. Na własnym obiekcie rozgromili Etiopę aż 7:1. Bramki zdobywali Feghouli (x2), Slimani (x2), Brahimi, Taider oraz Ghezzal. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Kedebe w samej końcówce meczu. Faouzi Ghoulam grał pełne 90 minut. Obecnie Lisy Pustynii zajmują pierwszą lokatę w grupie J, z kompletem zwycięstw. Kolejny mecz zespołu zawodnika Napoli to rewanż z Antylopami Walya.

Gorzej wypadła reprezentacja Słowacji z Markiem Hamsikiem w składzie. Mimo zdecydowanej przewagi zremisowali oni bezbramkowo z kadrą Łotwy. Kapitan SSC Napoli rozpoczął mecz od pierwszej minuty i opuścił murawę w 89. minucie. Zmienił go Sabo.

Dziś kolejny mecz z reprezentacjami i Błękitnymi. Zaczynamy już o 17:30 towarzyskim meczem Austia - Albania z Elseidem Hysajem. Pół godziny później o pierwsze miejsce grupy F eliminacji do PNA z Wyspami Zielonego Przylądka zagra na wyjeździe Maroko Omara El Kaddouriego. A na sam koniec, o 20:00 Senegal oraz Kalidou Koulibaly będą bronić pozycji lidera w grupie K, podejmując u siebie Niger.