Roma 1:0 Napoli; Przewaga topnieje

SSC Napoli przegrało bezpośredni mecz z AS Romą 0:1, co zmniejszyło przewagę Neapolitańczyków nad Giallorossi jedynie do dwóch punktów. Decydującego gola zdobył pomocnik gospodarzy, Radja Nainggolan.

Początek oba zespoły miały dość słaby. Jedyne na co było ich stać to strzały z dostansu Mohameda Salaha, a także Driesa Mertensa. Dopiero w 30. minucie świetną okazję miał Higuain. Argentyńczyk przejął świetną wrzutkę w pole karne i minął obrońców. Niestety, Wojciech Szczęsny okazał się lepszy od El Pipity i nie dał się pokonać.

Na początku drugiej odsłony widowsika swoje okazje mięli Marek Hamsik i Dries Mertens. Strzał Słowaka był jednak zbyt łatwy dla polskiego goalkeepera, a Belg nie trafił nawet w światło bramki.

W 70. minucie Stephan El Shaarawy mógł zmienić wynik meczu, ale nie zabrał się z piłką i Elseid Hysaj odciągnął go od szesnastki aż pod samą linię boczną, gdzie wybił piłkę na aut.

Trzy minuty później kolejną świetną okazję miał Gonzalo Higuain. Argentyńczyk próbowałs trzelać miedzy nogami Szczęsnego, ale po raz kolejny Polak nie dał się pokonać.

Ostatnie słwoo należało do Romy. W 89. minucie przeprowadzili świetną akcję wymieniając kilka dokładnych podań. Zakończyło się to dograniem do Radji Nainggolana, który zakończył akcję strzałem tuż obok słupka. Pepe Reina nie miał szans, a Belg ustanowił sotateczny wynik meczu.