Fiorentina 1:1 Napoli: Tylko remis

SSC Napoli tylko zremisowało z AC Fiorentiną 1:1. Azzurri nie wykorzystali szansy na zwiększenie prowadzenia dand Lazio. Na szczęście Błękitni utrzymali się na drugim miejscu chociaż pierwszy Juventus uciekł już na 5 punktów.

Fiorentina jedynego gola zdobyła przy bardzo złym błędzie Morgana de Sanctisa. Strzał Roncaglii nie zagrażał bardzo bramce Neapolitańczyków, ale bramkarz niezdecydowanie wyszedł do footbolówki, która ostatecznie zakończyła swój bieg w bramce.

Dopiero w 42. minucie Azzurri wyrównali. Udało się to Edinsonowi Cavaniemu. Po dograniu Hamsika Urugwajczyk strzłąme głową zaliczył swoje siedemnaste trafienie w Serie A 2012/2013.

Druga połowa nie dostarczała tylu emocji co pierwsza, ale jednak to Błękitni grali od 45. minuty lepiej. Po 8 munutach Cavani miał szansę po rzucie rożnym. Nie minęło nawet 60 sekund, a Gokhan Inler dołożył swoje trzy grosze także niecelnie. W 60. minucie to znowu Urugwajczyk miał szansę, ale Neto okazał się lepszy. W 63\' Marek Hamsik popisał się strzałem podobnym do Cavaniego, ale tym razem to zawodnik z pola zatrzymał piłkę.

W 70. minucie na boisku pojawił się Lorenzo Insigne zastępując Alessandro Gamberiniego. Napoli grało już wtedy tylko dwoma obrońcami. 16 minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie Gokhan Inler mógł zmienić wynik, lecz ponownie nie trafił. Jeszcze w doliczonym czasie gry Stevan Jovetic oraz Alberto Aquilani oddali strzały na bramkę gości, ale obie akcje nie odniosły skutku i mecz zakońćzył się remisem.

Na szczęście Lazio Rzym także podknął się w swoim meczu remisując z broniącym się przed spadkiem, Palermo. Niestety Juventus Turyn uciekł Napoli aż na 5 punktów.