Argentyna znów przegrywa w finale!

Niestety, drugi rok z rzędu, reprezentacja Argentyny uległa kadrze Chile w finale Copa America. Po raz kolejny Albicelestes odnieśli porażkę dopiero po serii jedenastek.

Przez cały mecz i dogrywkę utrzymywał się rezultat 0:0. Po pierwszej połowie obie drużyny grały już w dziesięciu, ale mimo to, żaden z graczy nie dał rady zdobyć bramki. Gonzalo Higuain grał przez pierwsze 70 minut, więc nie brał udziału w konkursie jedenatek. Już na samym początku przestrzeliły obie strony. Na starcie przestrzelił Arturo Vidal, a także Lionel Messi. Później gracze znosili presję, aż do czwartego Biglii. Wpadkę Lucasa wykorzystał Francisco Silva i dał swojej drużynie drugi puchar kontynentalny z rzędu.