Ostatnie spotkania między Genoą i Napoli

W ostatnich latach Napoli bardzo dobrze spisywało się w spotkaniach z Genoą. Licząc od sezonu 2011/2012, Azzurriwygrali 7 z 10 meczy. Padły dwa remisy, a Rossoblu zwyciężyli tylko raz - miało to miejsce 29 stycznia 2012, kiedy to padł wynik 3:2.

Napoli 2:1 Genoa - 26.01.2015

Mimo, że ten mecz odbył się tylko 1,5 roku temu, w obu zespołach nastąpiło dużo zmian. Wtedy trenerami tych klubów byli Benitez i Gasperini, a teraz: Sarri i Jurić.

Z 19 graczy których Rafa powołał na ten mecz, tylko 11 nadal gra w Napoli. Z kolei z 20 graczy których na to spotkanie wybrał Gasperini, w Genoi do dziś zostało... 6.

NAPOLI (4-2-3-1) - Rafael; Maggio, Albiol, Koulibaly, Strinić (86\' Britos); Lopez, Inler; Callejon, Hamsik, De Guzman (71\' Gabbiadini); Higuain (90\' Duvan)

GENOA (3-4-3) - Perin; De Maio (79\' Lestienne), Burdisso, Roncaglia; Edenilson, Rincon (68\' Kucka), Bertolacci, Antonelli; Falque, Fetfazidis (53\' Niang), Perotti

BRAMKi: Higuain 7\', 75\' (karny) - Falque 58\'

Genoa 0:0 Napoli - 01.11.2015

To był pierwszy mecz Maurizio Sarriego przeciwko Genoi, jako trener Napoli. Jednak z powodu stanu murawy był to mecz bardzo trudny i zakończył się wynikiem 0:0.

GENOA (4-3-3) - Perin; Figueiras, Munoz (34\' Izzo), Burdisso, Ansaldi; Rincon (71\' Cissokho),

Costa,Dzemaili (45\' Ntcham); Laxalt, Pavoletti, Perotti

NAPOLI (4-3-3) - Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan (82\' David Lopez), Jorginho, Hamsik; Callejon (67\' Gabbiadini), Higuain, Mertens (56\' Insigne)

Napoli 3:1 Genoa - 20.03.2016

Ten mecz zaczął się dla Napoli bardzo źle. Już w 10. minucie Rincon dał prowadzenie gościom i taki wynik otrzymywał się do przerwy. Dopiero w drugiej połowie Napoli pokazało swoje prawdziwe oblicze, strzelając 3 bramki. Był to przede wszystkim popis Higuaina, który strzelił dwie bramki. W doliczonym czasie strzelił jeszcze El Kaddouri.

NAPOLI (4-3-3) - Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon (59\' Mertens), Higuain (89\' El Kaddouri), Insigne (74\' Gabbiadini)

GENOA (3-5-2) - Perin; Burdisso (17\' Fiamozzi), Izzo, De Maio; Gabriel Silva, Rincon, Rigoni (65\' Tachtsidis), Dzemaili, Laxalt; Pandev, Pavoletti (58\' Cerci)

BRAMKI: Higuain 52\', 81\', El Kaddouri 90+2\' - Rincon 10\'

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!