Dries Mertens z golem, a jego Belgia zgarnia pewne trzy punkty

Belgowie w trzeciej kolejce spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Świata podejmowali Giblartar. W tym spotkaniu od pierwszej minuty wystąpił nasz zawodnik, Dries Mertens. W ostatnim meczu Belgów z Bośnią i Hercegowiną, Mertens został wybrany na zawodnika meczu.

Belgowie zniszczyli w tym spotkaniu Giblartar aż 6:0. Reprezentacja prowadzona przez Roberto Martineza dominowała przez cały mecz, a miejscowi kibice z Giblartaru mogli tylko podziwiać popisy zawodników ekipy gości. Najlepszym zawodnikiem Belgów we wczorajszym spotkaniu bez dwóch zdań był Benteke, który zdobył aż trzy bramki. Do tego po jednej bramce dołożyli Witsel, Hazard no i nasz Mertens. Zawodnik Azzurrich zdobył bramkę dla swojej reprezentacji po podcięciu piłki z bliskiej odległości nad bramkarzem. Dries został zmieniony przez Kevina Mirallasa w 65 minucie spotkania. Belgia ma po trzech spotkaniach w grupie H komplet punktów i wraz z reprezentacją Grecji jest liderem grupy.