Zapowiedź potyczki z Crotone!

Azzurri przystąpią do tego starcia z balastem 3 porażek z rzędu, co powoduje, że jeśli skompromitują się z Crotone mogą być wyciągnięte pierwsze poważne konsekwencje. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00 na neutralnym terenie w Pescarze. Transmitowane będzie na Eleven Sports.

Beniaminek Serie A od początku sezonu dryfuje w kierunku powrotu do drugiej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Jak do tej pory zdobyli jedynie 1 punkt, remisując na własnym obiekcie z Palermo (1:1). Crotone jest jedyną drużyną, która w przeciągu tych 8 spotkań nie zaliczyła zwycięstwa. Przewodzą statystyce straconych bramek. Ich golkiper wyciągał piłkę z bramki już 18 razy (drugi najsłabszy zespół 14, a Napoli 9). W ostatniej kolejce piłkarze Crotone przegrali na wyjeździe z Sassuolo (2:1), mimo że prowadzili od 2. minuty spotkania. Co ciekawe każdą tegoroczną bramkę dla "gospodarzy" niedzielnej rywalizacji strzelał inny piłkarz, a takich powodów do radości mieli 6.

Historia spotkań tych rywalizacji nie jest bogata. Obie ekipy spotkały się w Serie B, gdy Azzurri wracali do Serie A po pamiętnym roku 2004. W czterech spotkaniach 2 razy lepsi byli Partenopei, jedno spotkanie zakończyło się remisem i jedno zwycięstwem Crotone. Warto zauważyć, że Napoli i po raz drugi w tym sezonie wybierze się na Stadio Adriatico. Azzurri rozegrali tu pierwsze spotkanie tegorocznego sezonu, w którym podzielili się punktami z Delfino Pescarą (2:2), gdy dwie bramki w drugiej połowie spotkania zdobył Dries Mertens.

Jakim wynikiem zakończy się niedziene spotkanie na Stadio Adriatico? Kto poprowadzi Azzurrich do powrotu na zwycięską ścieżkę?

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!