Noty za zwycięstwo z Crotone!

W niedzielne popołudnie Napoli pokonało na wyjeździe Crotone 1:2 i tym samym przerwało serię 3 porażek z rzędu. Oto oceny dla Azzurrich za ten mecz.

Reina - 7 - Hiszpański golkiper przez większość meczu był bezrobotny, ale gdy w końcówce Napoli zaczęło grać słabiej i piłkarze Crotone stwarzali sobie okazje to potrafił uratować zespół. Kto wie czy gdyby wcześniej Azzurri stracili bramkę, to teraz cieszyliby się z tych 3 punktów.

Hysaj - 7 - Elseid był dziś bardzo pewny w defensywie, zwycięsko wychodził z większości pojedynków jeden na jeden. A i w akcjach ofensywnych pokazywał dużą klasę czego przykładem było doskonałe podanie do Mertensa, gdy Belg dwukrotnie nie potrafił wykorzystać 100-procentowej sytuacji.
Maksimović - 8.5 - Serbki defensor zagrał doskonały mecz nie popełniając żadnego znaczącego błędu, a dołożył do tego bramkę, która w rezultacie dała Azzurrim 3 punkty. Wygrał 10/11 pojedynków i zaliczył 5 odbiorów. Warto zwrócić uwagę, że Nikola podawał 56-krotnie z czego aż 96% podań było celnych.
Koulibaly - 6.5 - K2 do 88 minuty grał na bardzo dobrym poziomie, odbierał piłki oraz potrafił rozpocząć akcję Napoli, jednak 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry złamał linie spalonego co poskutkowało bramką dla Crotone.
Strinić - 7 - Nie odstawał od pracującego na drugiej flance Hysaja. Dobrze zabezpieczył lewą stronę defensywy Napoli, natomiast brakowało jego ofensywynych wejść.

Allan - 6.5 - Brazylijczyk ostatnio był pod formą, jednak z takim rywalem jak Crotone potrafił zagrać poprawnie, ale wciąż widać, że trochę brakuje mu do dyspozycji z poprzedniej kampanii.
Diawara - 7.5 - Był najczęściej podającym piłkarzem na boisku (73 podania). Niezwykle zaangażowany w grę zespołu, a także potrafił pokazać własne umejętności techniczne (ruletka na środku boiska).
Hamsik - 6 - To nie był dobry mecz kapitana Azzurrich. Bilans wygranych/przegranych pojedynków był u niego ujemny, ponieważ wielokrotnie tracił piłkę i trzeba było wracać.

Callejon - 7.5 - Hiszpański skrzydłowy w tym sezonie jest najlepszy strzelcem Napoli w Serie A. Pomijając trafienie to grał solidnie, jednak bez błysku.
Gabbiadini - 1 - Manolo już w pierwszym kwadransie gry miał doskonałą okazję, ale przy jego strzale fantastycznie zachował się Cordaz. Niestety Gabba wyleciał z boiska już w 31. minucie za bezmyślne kopnięcie Ferrariego. Takie zachowanie nie może mieć miejsca, a Gabbiadini będzie miał teraz czas na przemyślenia, bo nie zobaczymy go w conajmniej jednym spotkaniu.
Mertens - 7 - Belg jak zwykle jest jednym z najaktywniejszych piłkarzy na boisku, co było widoczne szczególnie w pierwszej połowie, gdy asystował przy bramce Callejona. W drugiej odsłonie spotkania Dries zmarnował doskonałą sytuację.

Zieliński - 5.5 - Piotrek wszedł z ławki i dostał niecałe 30 minut, jednak przez ten czas nie pokazał zbyt wiele, a przegrał większość pojedynków, co obniża ocenę za jego występ.
Giaccherini i El Kaddouri grali za krótko.

A jak Wy oceniacie podopiecznych Sarriego za występ przeciwko Crotone?