Napoli 0:0 Dynamo Kijów; Dominacja nie przekłada się na zwycięstwo!

Po ligowym zwycięstwie z Udinese przyszedł czas na bardzo ważne starcie w LM z Dynamo Kijów. Przez całe spotkanie inicjatywa leżała po stronie Napoli, jednaknie udało im się udowodnić swojej przewagi chociażby jednym trafieniem. Azzurri tym remisem utrzymują pozycję lidera grupy B.

Już w 2. minucie doskonałą sytuację miałby Lorenzo Insigne, jednak sędzia boczny uniósł chorągiewkę, choć filigranowy Włoch wcale nie był na spalonym.Kolejną fantastyczną szansę Napoli stworzyło sobie 2 minuty później, ale bramkarz Dynamo wybił piłkę wślizgiem spod nóg Mertensa, który próbował go mijać na 18 metrze przed bramką.W 8 minucie znów groźnie wychodził Belg, ale tym razem udało się go zatrzymać dwóm defensorom ekipy z Kijowa.

Kolejne minuty to dominacja Azzurrich i kilka bardzo dobrych sytuacji z drugim wyjściem sam na sam Mertensa, ale w tym przypadku znów Rudko zachował się jak Neuer i doskonale interweniował na 25 metrze przed swoją bramką.W 23 minucie Napoli spróbowało zaskoczyć gości szybką kontrą.Mertens mocnym, lekko wyrzucającym podaniem, otworzył Lorenzo Insigne drogę do bramki, ale skrzydłowy wpadając w pole karne poknął się i stracił futbolówkę.

Niedługo później znów groźnie było pod bramką Rudki, ale ukraiński bramkarz dobrze interweniował przy strzale z dystansu Marka Hamsika.Po tym dłuższym okresie przewagi Partenopei mecz się wyrównał, a piłka zagościła w środkowej części boiska.W 39 minucie tą walkę w środku pola przerwała dobra akcja gospodarzy.Z lewej flanki w swoim stylu piłkę do Callejona wrzucił Insigne.Hiszpan zgrał na 7 metr, ale tam zabrakło Mertensa i defensywa Dynama spokojnie pozbyła się problemu oddalając zagrożenie od własnej bramki.

Po przerwie blisko trafienia głową był Marek Hamsik, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę rywali.2 minuty później to Słowak genialnie dogrywał po ziemi w pole karne, jednak piłkę zdołali wybić Ukraińcy zanim trafiła pod nogi Callejona.Kolejne 2 minuty i próba z dystansu Insigne, ale i tym razem nie udaje się zaskoczyć Rudki.Po tej nawałnicy pod bramką drużyny z Ukrainy znów przenieśliśmy się do środka pola.

Kapitalnie w defensywie spisywał się Kalidou Koulibaly i dzięki jego 2 odbiorom w 62 minucie Partenopei mogli wyjść z groźnym atakiem.Piłkę dobrze podprowadzić i dostarczył do Insigne Piotr Zieliński, ale Włoch zamiast poszukać Callejona zdecydował się na strzał, z którym żadnych problemów nie miał Rudko.Chwilę później zniemal tego samego miejsca uderzał Hamsik, jednak w przypadku tego strzału bramkarz Dynama skutecznie ratował się sparowaniem piłki do boku.

Blisko otwarcia wyniku w 73. minucie był wprowadzony wcześniej Gabbiadini, ale jego strzał z 18-20 metrów minimalnie minął słupek.5 minut później znów było groźnie.Dries Mertens odebrał piłkę rywalom pod ich polem karnym wziął na zamach dwóch rywali, ale nie udało mu się dokręcić piłki przy słupku bramki Rudki.

W końcówce trochę groźniej zrobiło się także pod bramką Napoli, gdy piłkę z rąk wypuścił Reina, ale piłkarzom z Ukrainy nie udało się nawet celnie uderzyć na bramkę Hiszpana.Do końca spotkania już żadna z drużyn nie zdołała wyraźniej zagrozić bramce rywala.

Ten remis oznacza, że Dynamo Kijów już napewno zakończy rozgrywki na 4. miejscu w grupie B. Napoli do ostatniej kolejki przystąpi jako lider i remis z Benfiką w Lizbonie wystarczy im do awansu. Besiktas natomiast wystarczy, że pokona Dynamo i bezwzględu na wynik spotkania Benfika-Napoli awansuje do kolejnej fazy rozgrywek, a w przypadku remisu w Lizbonie turecki zespół wygra grupę, a z drugiej pozycji wyjdzie Napoli.

Jak oceniacie występ Azzurrich przeciwko Dynamo? Jaką dwójkę typujecie do wyjścia z grupy B?

Napoli 0:0 Dynamo Kijów

NAPOLI - Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Zieliński (78\' Zieliński), Diawara, Hamsik; Callejon, Mertens (86\' Giaccherini), Insigne (65\' Gabbiadini)