Sensacja w Tallinie!

We meczu towarzyskim rozegranym w Tallinie pomiędzy Estonią a Chorwacją, gospodarze niespodziewanie wygrali aż 3:0!

Wysoki triumf Estończyków to ogromna niespodzianka. Estonia zajmuje dopiero 119 pozycję w rankingu FIFA a Chorwaci notowani są na dość wysokiej 16 pozycji. Marko Rog pojawił się na boisku od pierwszego gwizdka i rozegrał 58 minut.

Już w pierwszej minucie błąd Mitrović'ia wykorzystał Siim Luts, który posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami bramkarza gości. W 76 minucie spotkania na boisku pojawił się zawodnik Jagiellonii Białystok, Konstantin Vassiljev, zastępując Janara Toometa. 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, zdobywca pierwszej bramki, odegrał piłkę do Vassiljev'a, który strzelając po długim słupku, podwyższył wynik spotkania na 2:0. Chwilę później Chorwaci popełnili drugi bardzo poważny błąd w obronie i Sergei Zenjov znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po jego strzale piłka po raz trzeci trafiła do siatki. Bramkarz Chorwatów mógł lepiej zachować się przy tym strzale.

W tym spotkaniu urazu ścięgna kolanowego doznał zawodnik Juventusu Marko Pjaca. Nie wiadomo jeszcze czy reprezentant Chorwacji będzie gotowy do gry najbliższym meczu z Napoli.

Na nasze nieszczęście, również występ Elseida Hysaja stoi pod znakiem zapytania, który po sparingu Albanii z Bośnią, narzeka na ból w prawej stopie.