Sarri jest zadowolony z aktualnej sytuacji w tabeli Serie A.
0

Maurizio Sarri dostrzegł dojrzałość i cierpliwość w grze swoich podopiecznych w wygranym 3:0 meczu z Napoli. Przestrzega jednak, że Roma nadal jest wyżej w tabeli Serie A.

Zespół Azzurrich dominował nad rywalem właściwie już od początku spotkania ale w pierwszej połowie drużyna z Neapolu nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką Udinese. Przełamanie przyszło na początku drugiej połowy po bramce Driesa Mertensa. Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu zbliżyło ekipę z Neapolu do drugiego miejsca w lidze.

„Rozegraliśmy dobre spotkanie , włączając w to również pierwszą połowę w której byliśmy trochę zamknięci. Zabrakło nam trochę determinacji i cierpliwości aby wykorzystać swoje szanse. Udinese zdobyło 11 punktów w ostatnich pięciu kolejkach co sprawiło, że był to bardzo trudny mecz dla nas. W żadnym wypadku nie można było uznać, że przełamiemy ich passę.” - powiedział Sarri.

Roma po remisie z Atalantą ma już tylko dwa punkty przewagi.  Do końca sezonu pozostało już tylko 6 kolejek. Teoretycznie terminarz Romy wydaje się być nieco trudniejszy niż Napoli więc jest jeszcze szansa aby w końcówce sezonu, rzutem na taśmę wywalczyć drugą lokatę. Roma ma przed sobą mecze między innymi z Lazio w derbach Rzymu oraz z AC Milanem i Juventusem.

„Po remisie z Atalantą, Roma ma dwa punkty przewagi nad nami. Nie możemy pozwolić na to aby tracić teraz punkty w każdym tygodniu. Mamy teraz dobrą sytuacje w lidze i wszystko idzie we właściwym kierunku. Niestety nie wszystko zależy od nas ale musimy robić swoje. Pozostało nam jeszcze sześć spotkań, każde z nich będzie inne I musimy do każdego z nich podejść indywidualnie.” - podsumował trener Napoli.

Arczi 18/04/2017 13:47:55 [Czytaj więcej]

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo Favourites