Występy Hamsika w kadrze narodowej.

Marek Hamsik wystąpił w dwóch meczach swojej drużyny narodowej. W pierwszym z nich jego ekipa pokonała Słowenie. W drugim musiała uznać wyższość Anglików.

Kapitan Napoli i Reprezentacji Słowacji Marek Hamisk zagrał w meczu ze Słowenią od pierwszego gwizdka. Był to jego 98 występ w narodowych barwach.

Od początku spotkania jego drużyna przeważała nad rywalem. W 7 minucie Hamsik znakomicie odegrał piłkę do wchodzącego w pole karne Pekarika ale jego strzał obronił Jan Oblak. Futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Wiessa, który próbował dobijać ale nie trafił czysto.

Po upływie kwadransów, nasz kapitan, dwukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza rywali uderzeniami z dystansu. Pierwsze zostało zablokowane przez obrońcę. Drugie fenomenalnie obronił Oblak.

W 34 minucie Hamsik ponownie spróbował swoich sił. Tym razem z rzutu wolnego. Oddał techniczny strzał obok muru ale ponownie został on obroniony przez znakomicie dysponowanego bramkarza Atletico Madryt.

Na 10 minut przed końcem po dobrym podaniu od Roberta Maka, Hamsik oddał strzał w poprzeczkę a piłka trafiła pod nogi Nemeca, który umieścił ją w siatce.

W 88 minucie, piłkarz Napoli został zmieniony przez byłego piłkarza Legii, Ondreja Dude. Dla ekipy Marka Hamiska, było to pierwsze w historii zwycięstwo ze Słowenią.

Wczoraj Słowacy rozegrali kolejne spotkanie w tych eliminacjach do Mistrzostw Świata. Tym razem ich rywalem byli Anglicy. Marek Hamsik zagrał od pierwszej minuty. Tym razem jednak bez opaski kapitana.

Wynik został otwarty bardzo szybko bo już w drugiej minucie. Po błędzie Rashforda i dwójkowej akcji Lobotki i Nemeca, były bramkarz Torino został zmuszony do kapitulacji.

W 37 minucie spotkania Anglicy doprowadzili do remisu. Rashford dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na bliski słupek a do uderzenia doszedł Dier, który precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę posłał ją do siatki. Młody napastnik Manchesteru United, zrehabilitował się za stratę na początku spotkania.

I choć wyspiarze mieli więcej sytuacji, Słowacy nie dawali za wygraną. W drugiej połowie po dośrodkowaniu Hamsika ze skrzydła, Nemec przyjął piłkę klatką piersiową i uderzył ją prosto w bramkarza gospodarzy. Wynik na 2:1 ustalił w 59 minucie strzałem zza linii pola karnego Marcus Rashford.

Nasz kapitan tak jak w poprzednim spotkaniu, został zmieniony przez Ondreja Dudę w 79 minucie. Po tym spotkaniu Anglia umocniła się na pozycji lidera z dorobkiem 20 punktów. Druga jest Słowacja - 15 punktów.