Napoli 3:0 Cagliari - Wciąż zwycięscy!

Azzurri w doskonałych warunkach udadzą się na przerwę reprezentacyjną, po tym jak pokonali u siebie Cagliari 3:0. Bramki dla Napoli zdobyli Marek Hamsik, Dries Mertens i Kalidou Koulibaly.

Partenopei rozpoczęli spotkanie w najlepszy możliwy sposób już w 4 minucie pokonując Cragno. Ta sztuka udała się Hamsikowi, który na bramkę zamienił niesamowite podanie Mertensa i trafił po raz 114 w barwach Napoli. Słowakowi brakuje już tylko jednego trafienia do wyrównania rekordu bramek w błękitnej koszulce należącego do Diego Maradony.

Kilka minut później znów idealnie zachował się Belg wbiegając w szesnastkę, kładąc Joao Pedro i wrzucając na główkę Insigne, jednak Włoch nie zdołał celnie skierować futbolówki. Niesamowity Belg współpracując z Lollo stworzył kolejną sytuację jeszcze przed przerwą. Insigne dograł piłkę Driesowi, w którego wbiegł defensor Cagliari. Sędzia się nie zawachał i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił sam poszkodowany.

Po zmianie stron nie zmienił się przebieg spotkania. Wciąż w sposób absolutny gospodarze kontrolowali grę. Efektem tego była bramka na 3:0 z 49 minuty. Wtedy to dośrodkowanie Jorginhho na trafienie zamienił Koulibaly, który umieścił piłkę pomiędzy nogami Cragno.

Minuty upływały, a Azzurri dalej tworzyli sobie sytuacje. Jednak groźne strzały Callejona, Hamsika, Insigne, Ghoulama i Ounasa nie znalazły drogi do bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Oznacza to, że Azzurri pobili kolejny rekord. Tym razem chodzi o ilość zdobytych bramek w pierwszych siedmiu meczach sezonu. Na ten moment bilans Napoli w Serie A to 25 strzelonych przy 5 straconych.