Roma 0:1 Napoli - Bezbłędni!

Napoli nie zwalnia i wygrywa po raz 8 w tym sezonie włoskiej Serie A. Tym razem ofiarą Azzurri była Roma, która uległa na własnym obiekcie 0:1 po bramce Lorenzo Insigne. Trafienie to było 100 w karierze wychowanka Napoli oraz 200 gol Partenopei pod wodzą Sarriego. Dzięki wcześniejszej porażce Juventusu z Lazio przynajmniej do jutra Azzurri mają 5 punktów przewagi nad drugą drużyną.

Zapowiedzi przed spotkaniem były niezwykle obiecujące. Oczekiwano szybkiego i otwartego spotkania na wysokim poziomie. Pierwsze minuty potwierdziły prognozy, a z każdą minutą Azzurri przyspieszali i monopolizowali inicjatywę w tym starciu. Mecz starał się rozkręcić duet Insigne-Mertens. W 18 minucie Włoch zgrał głową piłkę do Belga, a ten mocno uderzył, jednak Alisson na raty poradził sobie z tym strzałem. Brazylijczyk nie miał tyle szczęścia 2 minuty później, gdy gracze Napoli zamienili się rolami i to Dries dogrywał piłkę do Lollo, w całą akcję wmieszał się jeszcze De Rossi, a Insigne z zimną krwią pokonał rozpaczliwie interweniującego golkipera.

Roma przez pierwsze 45 minut zdołała odpowiedzieć jedynie niecelną główką Edina Dzeko po centrze Bruno Peresa. Napoli natomiast stworzył zagrożenie za sprawą uderzenia głową Driesa Mertensa.

Po zmianie stron sprytnie Belg "ukradł" piłkę Manolasowi w polu karnym i szybko zdecydował się na strzał. Źle jednak uderzył i futbolówka wyraźnie minęła bramkę Alissona. Później zza pola karnego próbował Hamsik, ale piłka trafiła wprost do koszyka golkipera Romy.

Po tej sytuacji obudzili się piłkarze Di Francesco. Stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. Najpierw uderzał Fazio, ale niesamowitym refleksem popisał się Reina, a później szczęścia próbował Dzeko, jednak jedynie obił bramkę Hiszpana. W końcówce spotkania doskonałą sytuacje zmarnował jeszcze Cengiz Under i to Azzurri po raz drugi w tym sezonie wyworzą komplet punktów ze Stadio Olimpico.

Jest to 8 zwycięstwo Napoli w 8 kolejce Serie A. W tej chwili są już jedyną drużyną, która wygrała wszystkie ligowe spotkania wśród 5 najlepszych lig europejskich (Barcelona zremisowała na Wanda Metropolitano 1:1). W defensywie wraz z Interem piastują urząd liderów, mając na koncie zaledwie 5 straconych bramek. Natomiast w ofensywie nie mają sobie równych z liczbą 26 strzelonych goli. Wszystko to daje średnią 3.00 pkt na mecz, 3.5 bramki strzelonej na mecz i 0.625 straconej na mecz.

Nie ma jednak czasu rozpamiętywać tego co już się wydarzyło, bo już za chwię czeka Azzurri wyjazd do Manchesteru, a później trzeba ugościć u siebie Inter.