Torino 3:5 Napoli: Pogrom w Turynie

Chociaż SSC Napoli wodziło prym w spotakniu musiało raz gonić wynik. Azzurri pokonali Torino i dzięki temu utrzymali się na pozycji wicelidera Serie A. Dla Błękitnych hat-tricka zdobył Blerim Dzemaili oraz dwie pozostałe bramki Edinson Cavani. Z kolei dla gospodarzy Barreto, Jonathas oraz Meggiorini.

Mimo, że Torino miało mnóstwo akcji na samym początku to Napoli już w dziesiątej minucie strzeliło bramkę. Lorenzo Insigne podał z rzutu rożnego prosto do Blerima Dzemailiego, który dobrym piękny uderzeniem pokonał bramkarza przeciwnika i mięliśmy 1:0.

Po bramce Azzurri wodzili prym w ty spotkaniu. Niestety po kolejnych 20 minutach w następstwie rzutu rożnego w polu karnym Błękitnych powstało doże zamieszanie. Piłka wpadła pod nogi Baretto, który udanym strzałem zdobył wyrównującą bramkę dla gospodarzy.

Jeszcze w pierwszej połowie w 38. minucie Matteo Darmian sfaulował Christiana Maggio i sędzia podyktował jedenastkę. Neistety strzął Marka Hamsika został obronieony przez Gilleta.

Jeszcze piłkarze Torino, po wejściu na murawę, nie zdążyli " zawiązać butów", a Azzurri ponownie wyszli na prowadzenie. Marek Hamsik pięknie wyłożył piłkę przed Blerima Dzemailiego, a tn technicznym uderzeniem ulokował footbolówkę w siatce.

W 74. minucie Edinson Cavani zagrał ręką w polu karnym Azzurrich i sędzia musiał podyktować jedenastkę. Niestety Rosati uległ Jonathasowi i ponownie na stadionie w Turynie był remis. Po kolejnych 5 minutach Torino pierwszy raz podczas meczu wyszło na prowadzenie. W obronie błąd popełnił Britos, a szansę wykorzystał Meggiorin.

Azzurri wyrównali już w 81. minucie. Camilo Zuniga po długim rajdzie skrzydłem, dograł przed Blerima Dzemailiego, który mognym, ale pewnym strzałem ulokował piłkę w siatce gospodarzy.

3 minuty później Edinson Cavani strzelił z rzutu wolego prosto w lewą stronę bramki. Gillet nie miał prawa sięgnąć tej piłki i Napoli ponownie prowadziło. Na sam koniec w 90. minucie ponownie El Matador strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu Camilo Zunigi.