Manchester City 2:1 Napoli - Fatalna pierwsza połowa!

Napoli po fatalnej pierwszej połowie i szybko straconych dwóch bramek uległo w Manchesterze ekipie Obywateli 2:1. Jedyną bramkę dla Napoli zdobył Amadou Diawara. Gwinejczyk pokonał Edersona z rzutu karnego, a wcześniej identyczną sytuację zmarnował Dries Mertens.

Od samego początku spotkania gospodarze pokazywali czemu są na szczycie tabeli Premier League i pokonują bramkarza rywali raz za razem. Rywalizacja z Reiną trwała dla nich 9 minut, gdy akcje lewą stroną sfinalizowali na raty Kyle Walker i Raheem Sterling. Na drugi cios nie trzeba było długo czekać. Już 4 minuty później De Bruyne dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej, z futbolówką minął się Albiol, a akcję skutecznie zamknął Gabriel Jesus.

City mimo prowadzenia nie zwalniało i szukało sytuacji do dobicia Napoli. Blisko zdobycia bramki był De Bruyne, ale jego bomba zza pola karnego uderzyła w poprzeczkę i wróciła do gry. Później Azzurri przed utratą 3 bramki uratował Kalidou Koulibaly, który zatrzymał piłkę na linii bramkowej i ze spokojem wybił ją w pole.

Mimo słabej gry to także Partenopei mieli swoją szansę przed przerwą. Przy centrze Kyle Walker objął zapaśniczym chwytem Albiola, za co arbiter wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Mertens, ale uderzył fatalnie i Ederson zaliczył udaną interwencję.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało, a nawet groźniejsze sytuacje potrafili stworzyć sobie Azzurri. Bramka kontaktowa powinna paść już w 64 minucie, gdy fantastycznym odborem na 20 metrze popisał się Allan, zgrał do Mertensa, a ten przedłużył do wbiegającego Hamsika. Strzał kapitana Napoli odbił się jednak od rozpaczliwie interweniującego Stonesa. Co się odwlecze to nie uciecze i kilka minut później Ghoulam rozdarł defensywę City swoim rajdem, który faulem w szesnastce zakończył Fernardinho. Tym razem do jedenastki podszedł Amadou Diawara i najmłodszy piłkarz na boisku dał Azzurri bramkę kontaktową. Jest to jego pierwsza bramka w seniorskiej karierze.

Po tej porażce i zwycięstwie Szachtaru w Feyenoordzie, Napoli zajmuje 3 miejsce w grupie ze zdobytą liczbą 3 punktów. Z kompletem punktów tabeli przewodzi Manchester City.