Napoli 1:0 Udinese - Insigne daje awans do ćwierćfinału!

W pucharowym spotkaniu z Udinese, Maurizio Sarri postanowił dać odpocząć kilku zawodnikom i poeksperymentował ze składem. Mimo roszad to wprowadzony po przerwie Insigne dał zwycięstwo i awans Neapolitańczykom.

W pierwszej połowie Azzurri zdołali stworzyć sobie kilka ciekawych sytuacji, jednak eksperymentalnie złożona ofensywa nie była w stanie ich wykorzystać. Najlepszą okazję miał Callejon, ale w sytuacji jeden na jeden huknął wprost w bramkarza. Natomiast najbliżej szczęścia był Adam Ounas, który zaskoczył rywali technicznym strzałem po ziemi. Gości w tej sytuacji uratował słupek.

Po przerwie i wprowadzeniu na plac gry dwójki Insigne-Mertens to właśnie świeży Włoch doszedł do dwóch 100-procentowych sytuacji. Za pierwszym razem źle uderzył po podaniu Zielińskiego. Druga próba natomiast była już idealna i Lollo zdobył pierwszą bramkę po dwutygodniowej absencji. Przy trafieniu asystował Mertens.

Wspomniany wcześniej duet chciał wymienić się rolami tuż przed końcem spotkania, jednak strzał Mertensa został doskonale obroniony przez Scuffeta.

To zwycięstwo dało Napoli awans do 1/4 finału Coppa Italia, gdzie zmierzą się z Atalantą, która wyeliminowała Sassuolo po zwycięstwie 2:1.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!