Crotone 0:1 Napoli - Hamsik wrócił na dobre!

Azzurri w swoim ostatnim tegorocznym spotkaniu pokonali Crotone 0:1. Mimo znacznej przewagi Napoli nie potrafiło wykorzystać swoich sytuacji przez co mieliśmy nerwy do końca spotkania. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Marek Hamsik po asyście Allana.Dzięki tym 3 punktom Partenopei kończą rundę jesienną na fotelu lidera.

Sennie rozpozynające się spotkanie szybko zostało ożywione przez głodne gry i bramek Marka Hamsika. Pierwsza próba Słowaka po podaniu Insigne została zablokowane, ale druga próba po doskonałym zagraniu Allana znalazła drogę do bramki otwierając wynik spotkania w 17 minucie. Azzurri w pierwszej połowie zgodnie z oczekiwaniami zdecydowanie dominowali i w powietrzu wisiały kolejne trafienia. Doskonale dysponowany był jednak Alex Cordaz, który popisał się fantastycznym refleksem przy groźnym uderzeniu Lollo Insigne. Na wyróżnienie zasługiwali także Ceccherini i Martella, którzy rozgrywali bardzo solidne zawody w defensywie. Taka postawa outsidera Serie A pozwoliła im zachować nadzieje na drugą połowę, bo kończyli pierwszą połową ze stratą zaledwie jednej bramki.

Po zmianie stron Partenopei dalej nie grzeszyli skuteczność, a w krytycznych sytuacjach Cordaz ratował gospodarzy. Zmieniła się natomiast postawa Crotone. Piłkarze Zengi z coraz większą częstotliwością dochodzili do groźnych okazji, jednak dobrze dysponowany był także Reina. Hiszpański golkiper w kilku sytuacjach popisał się doskonałymi interwencjami i nie dał się pokonać do końca spotkania. Napoli drugiej bramki najbliżej było po próbie Insigne, kiedy to piłka obiła poprzeczkę. Duże kontrowersje w końcówce wzbudził kontakt ptzedramienia Mertensa z piłką w szesnastce Reiny oraz wejście Maggio,po którym w polu karnym padł jeden z piłkarzy Crotone. Sędzia w żadnej z tych sytuacji nie użył gwizdka i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Napoli 0:1.